Pro efektivní učení stačí zavést pár malých triků

Většina z nás se k učení nemůže donutit. Na to, jak se rychle a efektivně naučit, lidé přicházejí klidně několik let. Studenti jsou nuceni psát testy, odpovídat během výuky a skládat zkoušky. V článku najdete několik ověřených metod, které se vám budou při učení hodit a látka vám půjde lépe do hlavy. 

Prvním tipem je učení se s oblíbenou vůní

Svůj oblíbený parfém použijte v okamžiku, kdy se chcete naučit nové znalosti. Mozek si potom lépe vybaví potřebné vědomosti, když je bude mít spojené s konkrétní vůní.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pomoci může také konzumace určitých potravin, což by mělo mít stejný účinek jako parfém. Nejlépe také uděláte, pokud si během učení budete psát poznámky. Usnadňuje to zapamatování, což je dokonce vědecky prokázáno. Vymyslete si svůj vlastní systém psaní poznámek, který bude fungovat a přinese pozitivní výsledky. 

Pomoci může jemná hudba a úplné odpojení od internetu

Poslech jemné hudby při učení nebo přednáškách pomůže soustředit se a díky tomu se učit efektivněji. V ideálním případě by to měla být hudba uvolňující, která bude tvořit příjemné, nerušivé zvukové pozadí. Mnoho inspirací můžete najít na internetu. 

Při učení si dělejte poznámky, které si zapište na kousky papíru a připíchněte například na nástěnku. Budete je mít často na očích a snadněji si informace zapamatujete. Abyste se mohli správně a dobře učit, potřebujete být maximální koncentrovaní. Doporučuje se tedy vypnout telefon i počítač, abyste nebyli ničím rušeni. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Učit se můžete také při sledování dokumentů, mají pozitivní vliv na vstřebání informací, a pak si klidně odpočinout. Při psaní poznámek se nebojte použít barvy. Díky nim můžete vyzdvihnout nejdůležitější informace a snáze si je zapamatovat. Stejně tak pomůže písmo. Zkuste si hlavní body psát jiným písmem než nedůležité poznámky. Otestujte několik typů písma, abyste poznali, které je pro vás nejlepší.