Pro myši i pavouky je náš domov hotový ráj. Znepříjemněte jim pobyt, rádi zase odejdou

Podzim patří mezi období, která jsou velmi náročná hlavně na údržbu domácnosti. Různá zvířata totiž hledají úkryt před tuhými mrazy a vyhledávají místa, kde budou mít dostatek potravy a také teplo. Proto jsou naše domovy často vystaveny nájezdům myší nebo pavouků. Můžete si ale snadno poradit s těmito škůdci pomocí domácích prostředků.

Jak můžete vyhnat pavouky a myši?

Pavouci se u nás doma můžou objevit kdykoliv během roku. Většina lidí neřeší pavučiny ani pavouky, protože si myslí, že přinesou do domácnosti štěstí a peníze. Pokud ale nechcete mít doma takové mazlíčky, vyplatí se vědět, jak se jich co nejrychleji zbavit. Pavouci v mnoha případech odejdou z domácnosti sami, ale můžete je vyhnat prostředky, které budou fungovat.

A co přitahuje do vaší domácnosti myši? Nemyslete si, že myši jsou problémem pouze špinavých a neudržovaných domovů. Myši se totiž snadno dostanou klidně i několik pater nahoru a mohou zničit veškeré zásoby, které doma máte. Proto si dávejte pozor a pečlivě uklízejte nejen kuchyňskou linku. Myši milují ořechy, ovoce a nepohrdnou ani krmivem pro domácí mazlíčky.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte doma myši? Poznáte to snadno

Je potřeba mít oči na stopkách a koukat kolem sebe, zejména na podzim. Je proto nutné nejen sledovat, jestli nemáte v domě díru, kterou by myši mohly přijít, ale také je třeba zajistit dveře nebo okna. Pokud chcete mít jistotu, že myši doma nemáte, můžete na podlahu nasypat mouku nebo snadno zpozorujete, že jsou na podlaze myší bobky, které mají tvar rýže.

Pavouci se pak doma zdržují zejména v případě, že máte v domácnosti vlhkost. Je to hlavně v koupelnách a sklepích. A jak se jich zbavit? Mějte po ruce domácí přípravky. Zabere například čajový sáček, který můžete položit na podlahu. Pokud máte podezření, že máte doma škůdce, můžete je využít po celé domácnosti.

Zdroj: https://texashillcountry.com/mice-spiders-home-tea-bag/