Problémoví muži mají u žen vždycky úspěch. Za vším stojí evoluce

Narážíte při výběru partnera stále dokola na stejné typy? Kladete si otázku, proč ženy přitahují problémové vztahy a problémoví muži? Existuje vědecké vysvětlení. Ženy, pokud mají možnost svobodného výběru, se zajímají o tzv. alfa samce, kteří překypují sebevědomím a mají známky vysokého sociálního postavení. Nejde jen o peníze, ale i o dobré vychování.

Románek možná, otec ne

V průzkumech veřejného mínění sice jako ideální partneři vychází muži starostliví, láskyplní a citliví, realita je ovšem mnohdy jiná – víc ženy zaujmou tajemní, trochu temní a nepředvídatelní muži. Podle všeho za to může evoluce. Ženy podvědomě cítí, že extravagantní a riskantní chování si může dovolit jen silný, zdravý a odvážný muž.

Znamená to tedy, že by si ženy starostlivého a citlivého muže nikdy nevybraly? Nikoliv. „Zlí kluci“ dokonale zapadají do jejich představy o krátkodobých vztazích, když se ale vědci dotazovali na ideálního manžela a otce dětí, většina žen zvolila právě láskyplné povahy. Komplikovaní a problémoví muži představují pouze dobrodružství, bouřlivé emoce a vzrušení.

Zdroj obrázku: Freepik

Někdy je těžké odolat

Mnoho románků s problémovými partnery začíná ve chvíli, kdy se žena cítí nemilovaná, unavená každodenním životem a přehlížená ze strany současného partnera. Pak jen těžko odolává dobrodružství, během kterého se opět cítí jako žena a má znovu pocit, že je chtěná. Zároveň si tím zvyšuje sebeúctu. Takové vztahy bývají většinou krátkodobé, mohou ale přinést nový vítr do života.

Evolucionisté věří, že pokud do života ženy vkročí problematický muž ve správný okamžik, je téměř nemožné mu odolat. Některé ženy berou takový vztah jako výzvu, kterou si mohou dokázat svou hodnotu. Jiné mají potřebu druhého člověka zachraňovat a věří, že ho změní k lepšímu. Posledním typem jsou ženy, které se potřebují nechat vést a bezmezně druhým důvěřují. Všechny ale mají společné to, že chtějí být ženou výjimečného muže.

Zdroj: https://www.thelist.com/42922/reasons-women-fall-wrong-guys/