Cheerful Optimistic Young Redhead Woman Sit Bench Outdoors Street Talking By Mobile Phone

Problémy se signálem pomůže vyřešit restart telefonu nebo výměna SIM karty

V dnešním moderním světě je spolehlivý signál pro přenos dat a komunikaci naprosto nezbytný. Špatné připojení, pomalá rychlost nebo neustálé přerušování spojení mohou být frustrující a omezovat vás. Ale nezoufejte! Přinášíme vám užitečné tipy a triky, jak vyřešit problémy se signálem a získat zpět stabilní a rychlé spojení.

Je váš starý telefon připraven na nové sítě?

Operátoři mezi své sítě přidávají každých několik let nové frekvence, které umožňují rychlejší a stabilnější připojení. Bohužel pokud váš telefon patří mezi veterány a je opravdu starý, může se stát, že nebude schopen připojit se k novějším sítím, jako je 4G nebo 5G. Někteří operátoři postupně využívají pouze tyto nové frekvence pro pokrytí, což znamená, že se váš starý telefon už nemusí připojit a vy se ocitnete v problému. V takovém případě se může stát, že je čas poohlédnout se po novějším zařízení, které je kompatibilní s aktuálními sítěmi a umožní vám využívat jejich plného potenciálu.

Zdroj obrázku: Freepik

Stará SIM karta

Pokud jste dlouhodobě zákazníkem svého operátora, pravděpodobně používáte stále tu samou starou SIM kartu. Může se však stát, že časem se na jejím povrchu usadila nečistota, která může narušit spojení. V takovém případě by nebylo na škodu vyjmout SIM kartu z telefonu a provést důkladné vyčištění. Stačí použít dezinfekční hadřík nebo vatový tampon s trochou lihu, abyste opatrně očistili kovový povrch karty. Pokud tímto způsobem nezaznamenáte žádné zlepšení, je možná čas požádat svého operátora o novou SIM kartu. Většina operátorů je ochotna poskytnout novou SIM kartu zdarma na vyžádání, což může přinést výrazné zlepšení vašeho spojení.

Trik s režimem letadlo a restartem telefonu

Občas se stane, že telefon ztrácí spojení a není schopen se připojit k síti. V takových situacích existuje jednoduchý trik, který vám může pomoci obnovit spojení rychle a efektivně. Stačí zapnout režim letadlo a nechat ho aktivní po dobu deseti vteřin. Poté režim letadlo vypněte. Tím dojde ke kompletnímu restartu připojení a vyhledávání sítí by se mělo vrátit do normálu. Pokud toto opatření nepomůže, můžete zkusit provést restart celého telefonu, což často pomáhá obnovit spojení a vyřešit případné problémy s připojením.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/how-to-boost-cell-signal