Problémy se střevy jsou odrazem celkového zdraví. Do formy je vrátí správný jídelníček a pohyb

Zažívání trápí velké množství dnešní populace. Může to být způsobeno velkým stresem i hektickým životem a špatnou životosprávou. Střeva jsou odrazem celkového zdraví, proto nezapomeňte na správný životní styl a snažte se udržet vaše tělo co nejvíce zdravé. Tyhle rady vám pomohou od zažívacích problémů tlustého střeva.

Myslete na své zdraví. Pokud budou v pořádku vaše střeva, budete v pořádku i vy celkově. Jak ale zařídit, aby se vaše zažívání cítilo stále ve formě? Je nutné myslet na zdravý životní styl, pestrý jídelníček i dostatek pohybu či život bez stresu. Poradíme vám ty nejlepší tipy pro zdravá střeva.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mořské ryby jsou na zažívání nejlepší

Ve vašem jídelníčku by rozhodně neměla chybět minimálně jednou týdně mořská ryba. Vědci svými výzkumy prokázali, že lidé, kteří jedí mořské ryby třikrát týdně, mají nižší riziko výskytu rakoviny až o 12 procent. Tyto ryby jsou velmi zdravé, podporují správnou funkci střev.

Jako další skvělý tip pro vás máme ovoce. Zařaďte do svého jídelníčku mango alespoň jednou za týden. Toto sladké ovoce vám dodá spoustu minerálů a živin, které podporují střeva. Sníží se vaše problémy se zažíváním, střeva se uvolní a dost možná přijde i větší vyprazdňování ve formě průjmu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zařaďte do jídelníčku zázvor

Zázvor pomáhá se stimulací sliznice a k regeneraci celého střevního traktu. Zařaďte proto pár plátků zázvoru do vašeho týdenního jídelníčku. Skvěle obohatí svou zajímavou chutí například mrkvový salát nebo pokrmy s rýží. Tento styl si určitě zamilujete.

Procházka v polích vám pomůže

Možná to zní neuvěřitelně, ale časté procházky u polí nebo v polích vám pomůžou se správnou funkčností střev. Je totiž prokázáno, že bakterie v okolí polí skvěle fungují proti ulcerózní kolitidě. Navíc pravidelný pohyb je skvělým doplňkem dobré stravy, vaše střeva vám za tuto kombinaci poděkují.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-improve-digestion