Buzeni1

Probouzení v určitou hodinu má svůj význam, odpověď najdeme v tradiční čínské medicíně

Podle čínských biologických hodin lze jednoduchým způsobem zjistit, proč se v noci budíme a zda tento fakt nesouvisí s nějakým onemocněním, které se v těle skrývá. Budíte se pravidelně v jednu hodinu ráno? Nebo ve tři hodiny ráno? Máme pro vás odpovědi, které vás jistě budou zajímat. 

Energetické proudy

Nejdůležitější energetické proudy (takzvané meridiány) v našem těle vedou přes trávicí, nervový, oběhový a lymfatický systém. V těle každého z nás je celkem dvanáct takových meridiánů a každý z nich je propojen s orgánem, který je pro tělo velmi důležitý. Mezi ně patří energetické proudy spojené s plícemi, tlustým střevem, žaludkem, slezinou, srdcem a okolím, tenkým střevem, močovým měchýřem, žlučníkem, ledvinami, slinivkou a játry. Dle starodávné teorie jin‍-‍jang šest z těchto meridiánů náleží principu jin a ostatních šest principu jang. Princip jin v těle je spojen s ukládáním a zpracováním živin, kterými tělo přijímá energii, a ovlivňuje tedy plíce, slezinu, srdce, ledviny a játra. Jang hraje důležitou roli při vylučování a vyprazdňování. Sem patří tlusté a tenké střevo, žaludek, močový měchýř, žlučník a slinivka.

Hodina je důležitá

Pokud přijdete k čínskému lékaři, jako první se vás zeptá, v kolik hodin příznaky onemocnění přesně probíhají. Na základě této informace dokáže diagnostikovat, který orgán či část těla je zasažena a kde probíhá buď nízký, nebo naopak příliš vysoký tok energie. Proto je důležité, než se k tomuto alternativnímu léčiteli vydáte, abyste věděli, kdy přibližně potíže vznikají. Všímejte si hodin, únavy, ale i bolesti. Je také vhodné si zaznamenat, kdy jste v noci vzhůru, což může mít vliv na určitou poruchu těla. Také si zaznamenejte, kdy jste naopak velmi energičtí.

Zdroj obrázku: Freepik

Maximální doba toku energie – 1:00–3:00

Probíhá velká detoxikace jater, svalů a očí. V tuto dobu se mozek nejvíce zpomalí, proto nepijte žádný alkohol. Naopak vypijte dostatek čisté vody a neřešte stresující situace před spaním, pokud je však řešit musíte, dořešte je a bude se vám spát lépe.

03:00–05:00

V tuto dobu se někteří lidé mohou budit. Většinou to jsou lidé trpící astmatem nebo jiným respiračním onemocněním – kuřáci. V tomto časovém rozmezí se plíce člověka čistí. Také buďte pozitivnější a nepodléhejte slabší psychice.

05:00–07:00

Možná se probouzíte právě v tuto hodinu, i když nemusíte. Tento čas definuje především tlusté střevo. Kromě toho se také zvyšuje krevní tlak a zrychluje se tep. Organismus se chystá na nový den, ale váš mozek vysílá tělu signál, že chce ještě spát.

07:00–09:00

V tomto čase se pročišťuje žaludek, který chce být zároveň aktivní. Nedoporučujeme žaludek zatěžovat solí ani alkoholem nebo kávou. V tuto hodinu byste měli být v plné síle a dobře naladění, pokud tomu tak není, zpozorněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopolední a odpolední časy

9:00–11:00 – čas spojený s pročištěním sleziny, slinivky, lymfatickým systémem, trávením živin.

11:00–13:00 – čas spojený se srdcem a krevním oběhem.

13:00–15:00 – čas spojený s tenkým střevem – trávení, zpracování živin a čištění tepen.

15:00–17:00 – čištění močového měchýře, kostí, zubů.

17:00–19:00 – čas pro ledviny, kosti, zuby, uši, vyprazdňování.

19:00–21:00 – čas spojený se srdcem a jeho okolím – dopřejte si zdravotní vycházku.

21:00–23:00

V tuto dobu přijdou na řadu trojité zářiče. Tak tradiční čínská medicína nazývá spojení hrudní kosti, spodní i střední části trupu, a to včetně všech orgánů kolem. V tuto dobu se orgány detoxikují, a pokud se budíte nebo pociťujete v tuto dobu jiné potíže, zbystřete.

23:00–01:00

V tuto dobu je aktivní právě žlučník. Mohou vás také přepadnout různé bolestivé, ale i nepříjemné záchvaty spojené s daným orgánem. V tento čas tělo touží po řádné regeneraci a neměli byste moc namáhat mysl ani tělo.

Zdroj: https://empowerchiroacu.com/empowered-living-blog/why-do-i-wake-up-at-the-same-time-every-night