Yoga 2959226 1920

Proč byste měli cvičit jógu? Znáte její výhody?

Jóga je více než 4000 let staré uvolňující cvičení, které má pro tělo člověka nespočet výhod. A protože je jóga lehká a nenáročná, může ji cvičit každý a to bez ohledu na věk, váhu či fitness úroveň. Tato tisíce let stará metoda cvičení má za úkol harmonizovat tělo i mysl. Existuje více druhů jógy, některé z nich jsou mírné, intenzivní a jiné zase více energické. Ovšem, všechny mají jedno společné a tím je posílení celého těla, soustředěnost a uvolnění.

Možná se vám jóga může zdát zastrašující, ale věřte, že jakmile s jógou začnete, nebudete chtít přestat.

Výhody jógy

Jóga vás může učinit zdatným a flexibilnějším – protáhnete se, posílíte celé tělo a budete se cítit více šťastní a energičtí. Což jistě ocení ti, kteří mají sedavé zaměstnání a nestíhají jiné pohybové aktivity. Také se budete cítit více soustředění, a právě soustředěnost aklidná mysl jsou nejdůležitějšími předpoklady ke kvalitním výkonům v zaměstnání.

Jóga může taktéž pomoci s řadou zdravotních neduhů, které to jsou: 

  • Artritida
  • Správné držení těla
  • Zmírnění či dokonce vymizení bolesti zad
  • Pochopíte svoje tělo a naučíte se správně dýchat
  • Bolesti hlavy
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyzkoušejte ji a nebudete litovat

Jóga vás může dostat do formy jak psychicky, tak i fyzicky. Pomůže vám vypořádat se se stresem, zrychlí metabolismus, posílí obranyschopnost, rozproudí vám krevní oběh, bolesti zad vymizí a vy si tak můžete hrát s vašimi dětmi a dokonce pracovat na vaší zahradě bez toho, aniž byste týden nemohli narovnat svá záda. Nesmíme zapomenout zmínit druhou nejdůležitější výhodu, která k józe neodmyslitelně patří – tím je správné fungování mysli. Pointa spočívá v pozornosti, kterou nejdříve musíte věnovat svému tělu a poté mysli. Jakmile této praxe dosáhnete, začnete vnímat duševní výhody.