Parcel Paper Cartons With Shopping Cart Logo Trolley Laptop Keyboard

Prodejci se předhánějí v akčních cenách. Zlákaný zákazník přitom utratí naopak víc

Mnoho lidí se nechá napálit tím, že koupí zboží, které vůbec nepotřebuje jen proto, že je zrovna v akci. Dávejte si ale pozor, co nakupujete, protože mnoho obchodníků spoléhá na to, že si zboží koupíte, i když ho nepotřebujete. Nízká cena je velmi lákavá, jak ale poznat, že se jedná o akční zboží, u kterého nebyla předtím nastřelená cena? Někteří obchodníci se nebojí riskovat, aby získali větší tržby.

Lidé nakupují pod vlivem pocitů

Říká se, že do obchodu s potravinami byste neměli chodit hladoví, protože pak nakoupíte i potraviny, které vůbec nepotřebujete a jen na ně máte chuť. A na tom něco bude. I v potravinách pak najdete spoustu surovin, které jsou zrovna ve slevě nebo se nabízejí za báječnou cenu, kterou jinde nenajdete. Nepodlehněte náhlému pocitu, že tu danou věc musíte mít, protože je v akci. Neušetříte tím, že budete kupovat suroviny, které vám pak budou ležet ve spíži a možná se zkazí.

I když jdete nakupovat do výprodeje, nezapomeňte si koupit pouze to, co opravdu potřebujete a pro co jste přišli. Víme, že je to někdy velmi těžké odolat, ale ve finále byste opravdu nic neušetřili a do výprodeje se přeci chodí, aby si člověk udělal radost nebo pořídit věc, kterou potřebuje, a ušetřil nemalé peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Obchodníci počítají s tím, že kouzelné formulky budou fungovat

V obchodech s potravinami většinou škrtnou cenu a na barevnou cenovku napíšou novou cenu, která vás bude bít do očí. Někdy to vypadá, že daný produkt už nemůže být levnější, ale obchodník cenu ještě sníží. Je to vůbec možné? Nikdy se nedívejte na první cenovku produktu. Raději koukněte na poslední, a zeptejte se sami sebe, jestli jste takovou cenu ochotni utratit.

Oblíbené jsou akce, kdy koupíte dva výrobky a třetí dostanete zdarma. Tento trik se využívá hlavně v obchodech s oblečením nebo v drogerii. Možná ale za celý set zaplatíte více, než kdybyste si produkty kupovali zvlášť. Některé výrobky jsou zase levné, protože je najdete v koši s akční cenou. Zkuste nad nákupy více přemýšlet a uvidíte, že během jediného roku budete moci ušetřit více peněz.

Zdroj: https://www.marketwatch.com/story/fake-discounts-in-stores-fool-some-shoppers-more-than-othersheres-why-2018-08-24