Person 1285500 1920

Prodělání nemoci covid-19 někdy negativně ovlivní kvalitu vlasů, posilte je

Mnoho lidí si stěžuje na špatný stav svých vlasů po prodělání nemoci covid‍-‍19. V takovém případě je nejlepší volbou konzultace s odborníkem, který doporučí správné vitaminy. Existují ale možnosti, díky kterým budou vaše vlasy zdravější a lze je provádět doma. 

Vlasy posilujte zevnitř i zvenčí

Nejdříve byste se měli zbavit stresu, který způsobuje zúžení krevních cév a vlasy tak ztrácejí přilnavost. Tím pádem vám více padají, což poznáte na hřebenu nebo kartáči. Ošetření vlasů by mělo být prováděno systematicky a díky domácím prostředkům a procedurám toho můžete snadno docílit.

Tyto metody jsou jen podpůrnou léčbou pro vaše vlasy. Přírodní produkty jsou k nezaplacení, ale určitě nezapomeňte na vyváženou stravu a doplňky stravy, které vám dodají správné minerály a vitaminy, které vaše vlasy potřebují. Jako oplach můžete použít vodu, která zbyla po uvařené rýži. 

Po uvaření rýže vodu nevylévejte, ale nalijte si ji do misky. Důležité je vodu nesolit, protože sůl vlasy vysušuje a rozhodně byste jim nepomohli. Rýžovou vodu naneste na umyté vlasy a promněte je od kořínků ke konečkům. Pokud máte husté vlasy, rozdělte je na prameny a každý zvlášť zalijte rýžovou vodou. Nasaďte si čepici nebo použijte fólii a nechte působit 30 minut. Ošetření provádějte třikrát týdně a po půl hodině si vlasy vždy umyjte vlažnou vodou.

Vlasy můžete vyživit i dalšími surovinami, které máte doma 

Hodně záleží na typu vlasů, proto pokud kupujete přípravky v obchodě, dbejte na to, aby se hodil přímo na ty vaše. Jinak by mohlo dojít k většímu poškození a vlasy by mohly zůstat mastné, splihlé nebo by mohly začít více vypadávat.

Avokádo se hodí na suché a polámané vlasy, vejce dodají vlasům objem, lesk a posilují je. Hydratační účinky mají banány, které mají vysoký obsah sacharidů a cenných vitaminů. Často se používá také mléko nebo jogurty, které můžete využít nejen na vlasy, ale udělat si také obličejovou masku.

Zdroj: aad.org, ncbi.nlm.nih.gov