Prodloužené řasy vypadají krásně a zdravě, důležité ale je přizpůsobit jim make-up

Čím dál více žen si nechává prodlužovat řasy. Prodloužení není jen tak a vyžaduje určité znalosti o aplikaci make‍-‍upu v oblasti očí. Prodloužené řasy vypadají zdravěji, pevněji, jsou delší, mají výraznější barevný odstín a žena se v nich cítí lépe. Přečtěte si, jaké byste měla dodržovat pravidla při aplikaci make-upu kolem prodloužených řas, ale i to, co ženy k prodlužování vede.

Proč si ženy prodlužují řasy

Výhody prodloužení jsou značně individuální, nicméně drtivá většina žen na něj přistupuje z estetických důvodů. Prodloužené řasy zdůrazňují linii oka. Pokud se ale žena pro prodloužení rozhodne, není to jen tak. Je potřeba dodržovat určitá pravidla, která vedou k co nejlepšímu vzhledu. V první řadě byste na takové řasy neměla používat řasenku a rozmyslet byste si měla také správné používání očních stínů. Ptáte se, jak tedy na oční make‍-‍up? Čtěte níže.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ještě, než si budete číst podrobný návod, je důležité vědět, že řasy vyžadují pravidelnou péči, abyste si mohla užívat dlouhodobě jejich krásný vzhled. Pokud už řasy nejsou takové, jaké by měly být, je na čase znovu navštívit kosmetičku, která se vám o ně postará. 

Nepoužívejte řasenku

Prodloužení je proces, který zajistí zahuštění, ztmavnutí a samozřejmě také prodloužení řas. Právě z těchto důvodů již není potřeba používat řasenku. Naopak by vám mohla zkazit vzhled. Řasenka by prodloužené řasy nevzhledně slepila k sobě, zhutnila a estetické kouzlo by bylo rychle pryč. Pokud se řasy ztenčí, neřešte to řasenkou, ale zajděte za kosmetičkou. Je potřeba řasy zcela odstranit a nanést nové.

Zdroj obrázku: Pixabay

Oční stíny

Při používání očích stínů je důležité správně zvolit jejich strukturu. K prodlouženým řasám byste nikdy neměla používat oční stíny v podobě prášku. Prášek se přichytí na lepidlo a je velmi obtížné jej odstraňovat. Používejte proto pouze oční stíny v pevné struktuře. Ušetříte si tím plno starostí s odstraňováním očích stínů z řas.