rubber-boots-family-outdoors-child-parents-gumboots-near-river-close-up

Promočené boty můžete znovu bez obav nosit. Stačí je nechat správně proschnout

Problém mokrých bot budete řešit nejen v zimě nebo na podzim, ale také během letních měsíců. Déšť vás může venku překvapit kdykoliv, a proto je dobré vědět, jak boty správně usušit tak, aby vám ještě nějakou dobu sloužily. Boty nesmí být zdeformované, zmačkané nebo se nesmí poškodit materiál.

Vlhké nebo mokré boty nedávejte na nohy

Pokud na sobě budete mít vlhké nebo mokré boty, rozhodně tím neprospějete svému zdraví. Snadno můžete prochladnout, navíc vás takové boty neochrání ani před deštěm nebo vlhkem. Proto je nutné je po každém dešti nebo projití kaluží nechat vyschnout. Máte k tomu několik možností. Nedávejte však obuv na radiátory, které naopak mohou boty ještě více poškodit.

Boty nepatří ani do sušičky, protože se mohou zdeformovat. Někteří lidé dokonce dávají obuv do trouby, kterou sice zapnou na méně stupňů, ale boty se mohou zničit, navíc to není hygienické. Proto si musíte pomoci jinými způsoby. Pokud chcete boty vysušit doma, používejte studený vzduch a na obuv miřte ze vzdálenosti alespoň 20 cm.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak boty bezpečně vysušit?

Boty dejte na karton, starý ručník nebo materiál, kterým ochráníte podlahu. Jestli máte boty na tkaničky, vyndejte je a jazyk bot natáhněte. Před sušením boty umyjte a odstraňte z nich bláto nebo písek. Do vnitřku bot můžete dát noviny, toaletní papír nebo papírové ručníky. Jsou skvělé na sání vlhkosti a ochrání boty před deformací. Pomoci může i rýže nebo kočičí stelivo.

Výplň v botách musíte každé dvě hodiny měnit, aby byly metody účinné. Tento trik se bude hodit také na kožené boty. O ty se musíte zvlášť starat, protože je to materiál, který je velmi choulostivý, a při špatné péči obuv nebude plnit požadované vlastnosti. Pokud boty dáte k topení, můžete je poškodit. Můžete je vysušit doma, ale dejte je dál od zdrojů tepla a nechte je proschnout při pokojové teplotě.

Zdroj: https://www.nike.com/a/best-way-dry-shoes