Proteinový prášek využijí nejen sportovci. Jeho skvělé účinky potěší i každou hospodyňku

Máte rádi proteinové nápoje? A věděli jste, že je můžete využít i jinak než ke klasickému pití? Běžně se přidávají například do ovocných kaší nebo palačinek, ale pomohou také v domácnosti. Zkuste s nimi odstranit odolné skvrny nebo vyčistěte šperky.

Protein nedávejte pouze do kaší nebo mléka

Proteinový prášek můžete využít hned několika způsoby. Určitě ho znáte jako nápoj, který si můžete udělat buď do vody, nebo do mléka. Prášek lze přidat také do ovocných kaší, můžete si z něj udělat i mugcake nebo jiné pochutiny. Protein ale můžete použít také na odstranění skvrn nebo čištění šperků. Je to způsob, jak jednoduše a relativně levným způsobem využít protein v domácnosti.

Pomocí proteinu můžete vyčistit šperky, rámy obrazů nebo také kování od nábytku. Stačí přitom připravit jen směs z jednoho bílku, do kterého dejte několik kapek bělidla na textil. Nezapomeňte na hlavní surovinu – protein. Po zaschnutí směsi můžete nábytek nebo šperky vyleštit. Protein také umí odstranit žluté skvrny. Ty se objeví po kontaktu s potem na bílém oblečení, ale také je může udělat žehlička. Nejčastěji jsou na spodním prádle, povlečení, záclonách nebo ubrusech.

Zdroj obrázku: Freepik

Proteinová pěna odstraní skvrny

Těžko odolné skvrny snadno půjdou dolů právě pomocí proteinové pěny. Do ní dejte jednu zarovnanou čajovou lžičku soli, naneste směs na místa, která máte žlutá, a nechte ji působit 10–‍15 minut. Poté místa opláchněte vlažnou vodou, a až látka uschne, zhodnoťte, jestli bude nutné proces ještě opakovat.

Protein je oblíbený hlavně sportovci nebo těmi, kteří chtějí nabrat nějaké svaly. Je to jednoduchá látka, proteinový prášek můžete koupit skoro v každém obchodě. Navíc dnes najdete spoustu různých příchutí, takže si můžete vybrat podle svých preferencí. Podle libosti pak proteinovou pěnu můžete udělat z vody nebo mléka. Někteří z něj tvoří také oblíbené palačinky nebo lívance.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/protein-shakes-weight-loss