Top View Yogurt Bananas

Proteinový pudink podpoří hubnutí a zažene chutě na sladké

Ne vždy musí dieta nutně znamenat tvrdé restrikce a mnoho obětování. Jen málokomu je známo, že proteinový pudink může být při hubnutí pomocníkem. Tento sladký dezert má vysoký obsah bílkovin a je nízkokalorický. Podobných typů dezertů je v obchodech k nalezení mnoho, ale dokážeme si jej vyrobit i sami doma.

Charakteristika proteinového pudinku

Jedná se o mléčný dezert, který v poslední době nabírá na oblíbenosti. Uslyšíte na něj samou chválu, například na sociálních sítích.

Má příznivý vliv na hubnutí, obsahuje totiž až 20 gramů bílkovin. Je dobře známé, že bílkoviny jsou základním stavebním prvkem těla a jsou potřeba v každé stravě. Pomáhají udržovat normální tělesnou hmotnost tím, že regulují pocity hladu a chuti k jídlu.

V obchodech naleznete mnoho příchutí tohoto výrobku. Při výběru je třeba dbát na složení. Jsou nízkokalorické a obsahují sladidla místo cukru. Mohou tak posloužit jako sytá svačina pro náročný den.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí proteinový pudink – recept

Tento pudink je velmi jednoduché si připravit doma. Budete potřebovat 200 ml mléka, 30 g proteinového doplňku, 5 g bramborové mouky a špetku soli. Všechny ingredience by se měly spojit za stálého vaření na mírném plamenu. Po chvíli směs začne houstnout, v tu chvíli pudink odstavte a nechte vychladnout. Mezitím bude pudink houstnout a dosáhne tak požadované konzistence.

V průběhu vaření je možné do směsi přidat sladidlo. Milovníci čokolády mohou přidat kakao. Domácí proteinový pudink si můžete vylepšit o své oblíbené doplňky, jakými jsou například čerstvé ovoce nebo třeba ovocná marmeláda.

Zdroj: https://www.eatingbirdfood.com/protein-pudding/