Close Up Shot Mosquito Leaf

Proti komárům fungují bylinky. Ochrání před nimi domov i pokožku venku

Nikdo z nás nemá rád komáry. Je to velmi otravný hmyz, který se objevuje především v letním období, kdy sedíme na zahrádkách a užíváme si volné večery s přáteli. Můžete se proti nim snadno chránit a také jim zamezit v tom, aby vám létali do jídla nebo vás bodli. Pokud se jim ale podaří se vám dostat ke kůži, měli byste vědět, jak kousnutí ošetřit.

Komáři jdou po lidské krvi

Nezvaní hosté, to jsou nejen komáři, ale také další hmyz. Otravní jsou hlavně v létě, protože je venku dlouho teplo a světlo, ale slétávají se především večer, kdy je láká umělé světlo, které rozsvítíme na terase nebo balkoně. Proti komárům se můžete snadno bránit, a to nejen repelenty. Vysadit si můžete také oblíbené rostliny, které jim nebudou vonět. Co se týče samotných komárů, nebezpečné jsou samičky.

Ty totiž potřebují sílu a živiny, aby mohly naklást vajíčka, proto se do vaší kůže zakousnou právě ony. Samci krev nepotřebují, sají většinou jen nektar. A jak se proti tomuto otravnému hmyzu bránit? Některé druhy komárů mohou přenášet nebezpečné nemoci, u kterých dlouho nemusíte vidět příznaky. Proto je zapotřebí nejen repelentů, ale také dalších věcí, abyste se komárů zbavili.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když vás komár bodne?

Bodnutí si všimnete hned, protože začne svědit. Navíc většinou se oženete natolik, že komára zabijete. Otok se může zvětšit, záleží na tom, jak moc jste proti komářímu kousnutí odolní. Nejčastěji se proti svědění používají chladivé gely, které obsahují nejen panthenol, ale také aloe. Pokud doma aloe pěstujete, můžete použít gel z této rostliny.

Jestliže budete vycházet ven po setmění, je nutné se natřít ochrannými přípravky, díky kterým budete proti komárům chránění. Esenciální oleje mohou také pomoci, zvlášť levandulový nebo eukalyptový. Jsou to rostliny, jejichž vůně komárům hodně vadí, a budou se vám vyhýbat.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7947914/plants-that-repel-bugs-and-mosquitos/