Mosquito White Mosquito Wire Mesh Net Mosquito Disease Is Carrier Malaria (1)

Proti komárům je nejúčinnější správná prevence

Komáři jsou nejotravnějším hmyzem, jaký známe. Tento hmyz nás nejvíce obtěžuje v letních dnech, kdy si chceme co nejvíc užít pohodu teplých večerů. Tuto idylku nám však bzučící komáři častokrát nedopřejí. Můžete se však před nimi jednoduše chránit.

Prevence před bodnutím

Jak je dobře známo, prevence je lepší než léčba. Proto když si jdete v létě užít čerstvý vzduch, hlavně večer, stojí za to sáhnout po vhodných ochranných prostředcích. V obchodech si můžete zakoupit různé přípravky na ochranu těla. Repelenty lze sehnat v mnoha variantách. Od chemických až po ty ekologické.

Komáři také rádi létají do našich domovů. Základní formou ochrany v tomto případě jsou samozřejmě sítě proti komárům, které si nainstalujete na okna. Bohužel ne vždy máme tuto možnost. Pomoci si můžete také speciálními vůněmi nebo éterickými oleji. Nejúčinnější jsou oleje s vůní levandule a eukalyptu.

Zdroj obrázku: Freepik

Bodnutí komárem

Na světě existuje několik stovek druhů komárů. Ne všichni komáři se živí lidskou krví a ne všichni přenášejí infekční choroby. Obecně nás napadají samice komárů, které potřebují lidskou krev, aby mohly snášet vajíčka. Samci komárů se živí nektarem z rostlin. Díky tomu je můžete snadno rozeznat, i podle velikosti.

Komáři se stávají nejvíce aktivními v noci a tehdy i nejvíce útočí. Za své oběti si vybírají jedince se správnou tělesnou teplotou, zápachem pokožky i ideální krevní skupinou. I když to může být pro někoho překvapením, lidé s určitou krevní skupinou jsou upřednostňováni před druhými. Sliny tohoto hmyzu vyvolávají alergickou reakci, proto nás bodnutí svědí a je červené. Zvlášť trpí lidé, kteří jsou na tyto sliny alergičtí.

Zdroj: https://www.prevention.com/health/g20513318/stop-mosquito-bites/