Aphid

Proti mšicím je třeba zasáhnout ihned. Postřik z jedlé sody se s nimi efektivně vypořádá

Jedlá soda má širokou paletu využití. Kromě úklidu domácnosti a pečení ji můžete použít také jako prostředek na likvidaci mšic a dalších škůdců na zahradě. Prostředek je to velmi účinný, levný a bezpečný. Jedlá soda vám pomůže v boji proti nežádoucím zahradním škůdcům, takže byste se ji rozhodně měli naučit používat.

Jedlá soda na mšice a další škůdce

Jedlá soda je neuvěřitelně efektivním pomocníkem, když potřebujete zatočit se mšicemi nebo sviluškami na zahradě. Prostředek můžete použít také proti molici, které se říká bílá muška. Sprej z jedlé sody a prostředku na nádobí přitom připravíte během chvilky a velmi levně. Stačí, když tyto dvě složky smícháte v teplé vodě.

Další možností je postřik z jedlé sody a oleje. V litru vody rozpusťte čtvrt lžičky jedlé sody a přidejte půl lžičky rostlinného oleje. Díky oleji (stejně jako v případě prostředku na nádobí) přilne sprej k rostlině a zbaví se nevítaného hmyzu. Rozpustit můžete také 1 lžičku jedlé sody v 1/3 hrnku oleje. Potom 2 lžičky této směsi nařeďte ve sklenici vody a použijte jako sprej.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat jedlou sodu ve spreji?

Postřik jedlou sodou je sice velmi efektivní, ale musíte myslet na jeho bezpečné použití. Navíc nebude fungovat tak rychle a radikálně jako chemické prostředky. Z tohoto důvodu byste měli postřiky opakovat. Nejlepší je opakování s odstupem 5–7 dnů. S aplikací musíte začít co nejdříve, protože mšice se dokážou velmi rychle rozmnožovat.

Jakmile se nasytí na jedné rostlině, přejdou na jinou. Neuniknou jim okrasné květiny, ovoce ani zelenina. Proto musíte jednat skutečně rychle a díky tomuto triku s jedlou sodou můžete zasáhnout okamžitě. Nemusíte totiž běžet do obchodu pro chemické postřiky. Nebudete mít žádnou výmluvu a vaše rostliny budou brzy zase zdravé a krásné. Přitom je to úžasně jednoduché a zvládne to úplně každý, včetně začátečníků v oblasti zahradničení.

Zdroj: https://www.almanac.com/pest/aphids