Young Woman Rubs Wet Napkin Skin Hands Beach

Proti nadměrnému pocení jsou i antiperspiranty krátké. Mnohem lépe pomohou bylinky

Používáte deodorant, ale přesto se na vašem oblečení objevují vlhké skvrny v podpaží? Příroda má pro vás naštěstí lepší řešení. Existují totiž bylinky, které zmírní nadměrné pocení i nepříjemný zápach, který pocení provází, a které se dají používat ve formě nálevů nebo oplachů. Zároveň jsou čistě přírodní, a tudíž bezpečné.

Jasmínová koupel

Jasmín má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti. Pomáhá při nadměrném pocení a snižuje nepříjemný tělesný zápach. V takovém případě je mimořádně účinná jasmínová koupel. Do nádoby vložte čtyři lžíce kůry a květů jasmínu a zalijte půl litrem vroucí vody. Nechte deset minut odstát. Nálev poté nalijte do vany s vodou a dopřejte si dvacetiminutovou koupel. Můžete opakovat každý den, dokud se příznaky nezlepší.

Kůra z dubu letního obsahuje třísloviny, které zabraňují pocení. Vezměte pět polévkových lžic kůry, zalijte litrem studené vody a vařte deset minut. Vývar přefiltrujte. Můžete si s ním oplachovat podpaží, když vychladne, nebo ho nalít do vany a ponořit se na patnáct minut do vody. Pokud k vývaru přidáte také polévkovou lžíci sušeného heřmánku, účinek ještě umocníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Šalvějový deodorant

Šalvěj dokonale dezinfikuje a osvěžuje, zároveň stahuje póry, a tím snižuje pocení. Připravte si z ní antiperspirant – zalijte čtyři lžičky šalvěje padesáti mililitry vroucí vody, spařte, přefiltrujte a nechte vychladnout. Smíchejte čtyři lžičky bramborového škrobu se stejným množstvím jedlé sody, ke směsi přidejte tři lžíce kokosového oleje, čtyři lžíce připraveného nálevu a deset kapek šalvějového oleje. Smíchejte a výslednou směsí si mažte každé ráno podpaží.

Šalvěj můžete užívat i vnitřně v podobě čaje. K ní vám pomůže popíjení zeleného nebo mátového čaje. Při dlouhodobém pocení se doporučuje popíjet čaj ze směsi šalvěje, yzopu, meduňky, srdečníku a hlohu. Existují už hotové směsi a čaje, které při dlouhodobém užívání zmírňují nadměrné pocení.

Zdroj: https://www.sweatblock.com/how-to-stop-sweating-naturally/