Young Dark Haired Woman Cleaning Surfaces Kitchen

Proti ovocným muškám funguje čistota, jednoduchá past s alkoholem i osvědčený sprej

Rozmnožily se vám v kuchyni dotěrné malé mušky? Jedná se o takzvané mušky octomilky, které poznáte na první pohled. Jejich vzhled je totiž nezaměnitelný. Jedná se o velmi malé mušky, které se v hojném množství slétají nad každým kouskem ovoce, zeleniny a jiných pokrmů zapomenutých na kuchyňské lince. Jak se těchto dotěrných mušek zbavit? Máme pro vás účinné tipy, se kterými nebudete muset kupovat drahé spreje.

Jak se zbavit octomilek?

Octomilky jako by přilétly z nebe. Najednou jsou v kuchyni a slétají se nad každé jídlo, které jim chutná. Rojí se po celé kuchyni a hned je máte všude. Tento hmyz se líhne z neviditelných vajíček a každá moucha dokáže naklást až 500 kusů. S jejich neohlášenou návštěvou se setkají i ty hospodyňky, které mají vždy perfektně uklizeno. A jak se jich zbavit?

  • Důkladný úklid je základ úspěchu. Čistota je první krok, který musíte udělat, jakmile zjistíte jejich přítomnost. Očistěte pracovní desku i podlahy. Odstraníte tak i mikroskopické zbytky jídla, které ovocné mušky láká.
  • Důkladné mytí ovoce a zeleniny. Po návratu z obchodu vždy každý kus ovoce pečlivě umyjte. Zbavíte se much, které se na plodech skrývají. Potraviny doporučujeme skladovat v lednici nebo uzavřené nádobě.
  • Nenechávejte otevřené alkoholické nápoje. Působí na ně jako magnet, protože octomilky milují vůni alkoholu.
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte domácí pasti

Octomilky se dají poměrně snadno pochytat. Stačí připravit nádobu s malým množstvím lihu, uzavřít ji kuchyňskou fólií, do které uděláte malé dírky. Octomilky ucítí vůni návnady, vkradou se do nastražené pasti, ze které už nenajdou cestu ven. Dalšími pomocníky v boji proti muškám jsou máta a bazalka. Tyto aromatické byliny působí i jako účinný odpuzovač komárů.

Pokud se stalo, že se ve vaší domácnosti octomilky přemnožily, účinně je zahubíte také sprejem. Skvělý pomocník je Biolit, který je k dostání v každém obchodě a drogerii. Nastříkejte sprej do jednotlivých místností a na několik desítek minut nechte účinkovat. Při aplikaci dejte pozor, abys se sprej nedostal do styku s potravinami. Pak už stačí místnost vyvětrat a největší počet mušek bude pryč.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/