Proti rybenkám můžeme domov chránit domácími pastmi a dostatečnou hygienou
Rybenky jsou drobný hmyz, který získal své pojmenování podle stříbrných šupinek, které svým vzhledem připomínají ty rybí. Obecně jsou označovány za škůdce, ale člověku víceméně nijak neškodí. I tak ale není příjemné je potkat například při noční výpravě na toaletu? Odkud se tu ale rybenky vlastně vzaly a jak je z vašeho obydlí dostat? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.
Odkud se rybenky vzaly a kde je nejčastěji najdeme
Rybenky jsou vlastně tropický hmyz. Právě z tropů se dostaly až k nám. To toho také spoustu vypovídá o prostředí, ve kterém se rády zdržují. Rybenky totiž nejčastěji najdeme na tmavých, vlhkých a teplých místech. V domácnosti tomu nejvíce odpovídá koupelna, toaleta či kuchyně. Nejraději samozřejmě jsou, pokud místo není úplně čisté. Radost jim udělají i zbytky potravy jako je rýže, cukr či mouka.
Domácí past, která rybenky spolehlivě vyžene
Jak už bylo řečeno, rybenky nijak škodlivé nejsou. Doma je ale i tak nejspíš nechceme. Máte ale štěstí. Jednoduchou past totiž vyrobíte pouze z brambory a alobalu či potravinářské folie. Začněte s tím, že si ustřihnete čtvereček právě alobalu či potravinářské folie. Ten umístěte na místo, kde je s rybenkami problém. Poté rozřízněte bramboru a také ji umístěte na alobal či potravinářskou folii. Past nechte přes noc a ráno v ní jistě najdete plno jedinců. Rybenky totiž naláká škrob. Pastičku pak vezměte a rybenky ze svého obydlí vyprovoďte.
Správná hygiena je základ
Jak už bylo řečeno, rybenkám se příliš nelíbí v čistých prostorách. Rozhodně tak dbejte na pravidelný úklid. Ještě víc pak můžete účinky úklidu posílit, pokud použijete čistící prostředky se specifickými vůněmi. Rybenky jimi totiž budou odpuzovány. Nejvíce vám může pomoct levandule, hřebíček rozmarýn, či citron nebo skořice. Aroma můžete použít ve formě esenciálního oleje.
Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-silverfish/