firebrat-scient-name-thermobia-domestica-insect-animal

Proti rybenkám pomůže aplikace křemeliny, kyseliny borité nebo citrusové slupky

Rybenky jsou malý bezkřídlý hmyz, který je známý svým stříbřitým vzhledem a pohyby podobnými rybám. I když jsou pro člověka neškodné, jejich přítomnost může být docela nepříjemná a navíc mohou způsobit poškození knih, papírových výrobků a látek. Naštěstí existuje několik účinných ingrediencí, které můžete použít, abyste se těchto škůdců zbavili, aniž byste se uchýlili k agresivním chemikáliím.

Křemelina

Křemelina je prášková látka vyrobená z fosilizovaných zbytků rozsivek, což je druh řas. Je to vynikající přirozená možnost, jak se rybenek zbavit. Když se rybenky dostanou do kontaktu s křemelinou, ostré mikroskopické částice v prášku proniknou do jejich exoskeletu a způsobí jejich dehydrataci a smrt. Jednoduše posypte křemelinu kolem oblastí, kde se často rybenky vyskytují, jako jsou sklepy, koupelny a kuchyně. Nechte několik dní působit a poté vysajte. Postup opakujte, dokud rybenky nezlikvidujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina boritá

Kyselina boritá je další přírodní látkou, která dokáže rybenky účinně vymýtit. Je toxická pro tento hmyz, ale při správném použití je relativně bezpečná pro lidi a domácí zvířata. Aplikujte prášek kyseliny borité v oblastech, kde pravděpodobně rybenky žijí, jako jsou praskliny, štěrbiny a celkově vlhká a tmavá místa. Když se rybenka dostane do kontaktu s kyselinou boritou, pozře ji a nakonec zemře. Při používání kyseliny borité v blízkosti dětí a domácích zvířat buďte opatrní a vždy dodržujte pokyny uvedené na obalu.

Citrusové plody

Silné kyselé vlastnosti citrusových plodů z nich činí účinný přírodní lék na hubení rybenek. Uschovejte kůry pomerančů, citronů a grapefruitů a umístěte je do oblastí, kde se rybenky pravděpodobně schovávají nebo kudy procházejí. Vůně citrusových olejů obsažených ve slupkách bude působit jako repelent a odradí je od zamořování těchto oblastí. Slupky vyměňujte každých pár dní, aby byla zachována jejich účinnost.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-silverfish