Proti špatné náladě pomůže sladké, ale ne ledajaké. Čokoládový nápoj zažene všechny chmury

Máte náladu pod psa? Žádný problém, čokoládový nápoj to vyřeší za vás. Jak jistě víte, během špatné nálady se všichni snažíme sáhnout po něčem sladkém. Cukr je to, co nám pomáhá zvednout náladu. Na tom je sice něco pravdy, ale třeba obyčejné bonbony nebudou mít takový výsledek jako čokoláda. Čokoláda obsahuje kombinaci složek, které mají vyšší účinnost než jen obyčejný cukr. Proč tedy zrovna čokoláda a jaký je recept na onen kouzelný nápoj?

Zdroj obrázku: Pixabay

Čokoláda jako účinné antidepresivum

Obecně se říká, že pokud se cítíte ve stresu, máte špatnou náladu nebo jednoduše potřebujete uklidnit, měli byste si dát něco sladkého. Ovšem cukr není to nejlepší, co vám dokáže pomoci. Ne všechny cukrovinky budou mít stejný účinek. Nejlepší účinek bude mít čokoláda. Proč zrovna ta? Nejvíce vám pomůže kombinace cukru spolu s látkami, které obsahuje kakaová dužina. Tyto dvě látky, které za to nesou zodpovědnost, se nazývají fenyletylamin a theobromin. Tyto látky mají pro tělo uklidňující účinky. Produkují hormony, které mohou za prožívání klidu, relaxace a pohody. Kromě toho se také díky těmto látkám dostaví příval energie, která je potřebná pro znovuzískání psychického komfortu.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na čokoládový nápoj

Potřebovat budete pouze pár velmi dostupných ingrediencí. Připravte si sklenici tučného mléka, čtvrt tabulky kvalitní hořké čokolády, 1 rovnou čajovou lžičku mleté skořice a půl čajové lžičky práškového kardamomu. Nejprve zahřejte mléko na sporáku, pak do mléka naházejte nalámanou čokoládu. Až se rozpustí i čokoláda, promíchejte a přidejte skořici a kardamom. Znovu důkladně promíchejte, chvíli povařte, aby se chutě zvládly rozložit. Poté můžete čokoládový nápoj nalít do hrníčku a vypít. Pijte, dokud je ještě teplý. Pokud to nestihnete a čokoládový nápoj ztuhne v kus čokolády, můžete jej ještě jednou roztavit na mírném ohni.

Zdroj: https://www.goodmedicinenutrition.com/blog/2018/12/5/mood-boosting-holiday-hot-chocolate