Průlomové technologie, které ženám každý den šetří čas a usnadňují práci

Život plyne jako voda a často se mění jak naše zvyky, tak technologie. Před několika desítkami let ženy musely prát na valchách, prát látkové pleny a celkově se jinak starat o domácnost. V průběhu let se vše změnilo, jen pouze málo věcí zůstalo. Jaké nové technologie získala moderní doba?

Myčka a automatická pračka

Dokážete si představit život bez pračky? Bez myčky na nádobí se s největší pravděpodobností obejdete, ale bez pračky? Život je uspěchaný, máme mnoho práce, a ještě kdybychom k tomu měli prát oblečení v rukou, asi bychom to jen horko těžko zvládali. Takové zařízení je skutečným hitem současného života a myslíme si, že nikdo z nás si bez něho nedokáže představit svůj život. Pračka je průlomem v historii, která šetří ženám čas a práci. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Vysavač

Napadlo vás někdy, jak by vypadal úklid, kdybyste neměli vysavač? Je to velký pomocník, a kdybychom museli vše dělat pouze se smetáčkem a lopatkou, určitě by nám to zabralo dlouhý čas a to nemluvě o prachu všude kolem. Takový hadicový vysavač je jistě velkým vynálezem. Dalším velkým krokem bylo uvedení robotického vysavače na trh. Ihned si získal velkou oblíbenost, a to především díky tomu, že dokáže ještě více šetřit čas. Navíc si ho můžete zapnout i z práce a jakmile dorazíte domů, máte uklizeno. Můžete na něm také nastavit požadovaný čas pro zapnutí. Dokonce existují i robotické vysavače, které vysají a rovnou i umyjí podlahu.

Mop

Jak dříve naše babičky a maminky myly podlahu? Vzali hadr a nějakou nádobu. Klekly na kolena a pomocí hadru umývaly podlahu. A pokud jste měli velký dům, klečely tak klidně dvě hodiny, než celý dům umyly. A to nemluvě o tom, kolikrát ženy musely hadr vyždímat. Poté se na trhu objevil tyčový mop, který se umístil do sítka v kýblu a bez extrémní námahy se vyždímal. Takový mop byl součástí každé domácnosti. Technologie se ale opět vyvinuly a byl vynalezen mop, který se vyždímá pouhým zasunutím do kýblu.

Zdroj: https://www.hometowin.ca/behind-the-design/article/8-smart-home-appliances-that-will-make-your-life-easier/