Průzračně čistá okna rychle a bez námahy: stačí použít léty prověřené prostředky

Zdá se to jako velmi jednoduchá, a přitom všemi nenáviděná činnost. Vyčistit okna je složitější, než se může zdát. Většinou vám tam totiž zůstanou nevzhledné pruhy nebo skvrny, které nelze odstranit. Naštěstí existují tipy a triky, které vám spolehlivě pomohou v boji proti této nepříjemnosti. Nejde přitom o nic složitého a tyto metody používaly již naše babičky, takže zaručeně fungují.

Kdy je nejlepší pustit se do práce?

Často na to zapomínáme, ale klíčovým faktorem pro dokonalý konečný výsledek jsou povětrnostní podmínky a denní doba, kterou si pro čištění vybereme. Při dešti a v silném větru to samozřejmě nejde. Kupodivu ale ani silné sluneční paprsky při úklidu příliš nepomohou. Ideální je, když bude venku dostatek přirozeného světla, bez deště, s mírně zataženou oblohou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký je nejlepší způsob čištění?

Na čištění nemusíte používat silné chemické prostředky. Stejně dobře vám poslouží čistič na bázi octa (1/8 šálku octa a 1 čajová lžička mycího prostředku do osmi sklenic teplé vody). Směs nejlépe nanesete na skla měkkým hadříkem z bavlny nebo mikrovlákna. Domácí prostředek můžete také nalít do lahve s rozprašovačem, nastříkejte na sklo a otřete čistým měkkým hadříkem.

Stejně dobře můžete využít čistič na bázi vodky (7 sklenic teplé vody, 1/4 šálku čpavku, 1 sklenice salicylového alkoholu a 1 čajová lžička mycího prostředku). Směs můžete opět nalít do lahve s rozprašovačem a nastříkat na skla. Bude stejně účinný, ale musíte počítat s vůní alkoholu, která není pro každého úplně příjemná.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se vyhnout šmouhám?

Naše babičky vždy přísahaly na papírové ručníky, staré noviny nebo nylonové punčocháče. Trochu netradiční je použití aviváže, ale také funguje skvěle. Po použití byste měli sklo důkladně vysušit a vyleštit černobílými novinami nebo silonovými punčochami. Jde o velmi jednoduché metody, které jsou prakticky zadarmo a fungují naprosto úžasně. Uvidíte, jak dokonalá budete mít okna.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/