Senior Lady Looking Camera

První šediny schovají přirozeně bylinkové oplachy

Prvních šedin se můžete zbavit velmi rychle. Jde to i zcela přirozenou cestou. Nejlepší je, že vám pomohou i obyčejné bylinky. Správně připravený nálev může vlasy ztmavit a zabarvit šediny.

Nepoužívejte chemické barvy

Pokud se chcete zbavit prvních šedin, stačí si připravit oplach ze šalvěje. Do sklenice nasypte 2–3 polévkové lžíce šalvěje a přidejte stejný podíl černého čaje. Pak je zalijte vroucí vodou a nechte hodinu stát. Umyjte si vlasy oblíbeným šamponem a poté je opláchněte nálevem ze šalvěje a černého čaje. Po tomto ošetření zabalte vlasy do tmavého ručníku a počkejte 30 minut.

Takový oplach si můžete připravit jednou týdně. Kromě toho, že odstraňuje šediny, může vlasy také posílit a dodat jim lesk. Šalvěj posiluje a vyživuje kořínky vlasů. Doporučuje se lidem, kteří mají problém s lupy nebo podrážděním hlavy. Pomáhá také při rychlém maštění vlasů, protože snižuje produkci kožního mazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky na všechny nemoci

Bylinky nás provázejí od nepaměti. Naše babičky je používaly každý den při různých nemocech, bolestech i pro krásu. Určitě si z dětství pamatujete různé bylinné čaje, které jste museli pít během nemoci. Oslazené přírodním medem byly lepší než jakákoli antibiotika. Jak jsme se již zmínili, bylinky se dají použít i jinak než jen na bolesti v krku nebo žaludku.

Jednou z bylin, které můžou pomoci při zkrášlování, je šalvěj. Často se dokonce objevuje ve složení různých vlasových přípravků. Pro své cenné vlastnosti se používá v kosmetickém průmyslu. Kromě boje proti lupům má také dezinfekční, protizánětlivé a antiseptické účinky. Šalvěj má i osvěžující účinek na pokožku hlavy.

Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/home-remedies-for-grey-hair/