Pryč s únavou! Zůstaňte fit pomocí několika jednoduchých kroků

Jste unavení, přibrali jste na váze, máte oteklé kotníky? Chcete se cítit dobře, plní elánu a být aktivní? Máme pro vás několik nápadů, jak toho docílit. Jestliže přemýšlíte o cvičení, je velmi těžké si určit, jak a kdy začít. Budete tedy radši držet dietu? Ale která je pro vás ta nejvhodnější? Co přesně dělat, abychom zůstali fit? Tyto otázky jsou na pohled velmi složité, ale věřte, že mají jednoduchou odpověď. Tento seznam několika kroků vám pomůže zůstat ve formě.

Popíjejte pouze vodu

Pití vody po celý den přináší mnoho výhod. Voda z našeho těla vyplavuje toxiny a udržuje náš imunitní systém v pořádku a zajistí řádnou hydrataci. Existují výzkumy, které poukazují na to, že voda zrychluje metabolismus a tím pádem podporuje zdravé hubnutí. Začnete den tím, že na lačný žaludek vypijete sklenici čisté, ne příliš ledové vody. I s sebou do práce vezměte láhev, kterou kdykoli budete moci dopustit čerstvou vodou. Pijte po doušcích celý den.    

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jídlo – kamarád pro pevné zdraví

Přibíráte, i když se stravujete relativně dobře? Jeden z hlavních důvodů přibírání může být – přejídání se. Dá se shrnout, že průměrný člověk a zdravý člověk, má potřebu jíst 2 – 3 jídla denně. Velkou chybou jsou velké porce těchto tří a někdy i více jídel. Nežli si dát tři obrovské porce, jezte raději průběžně celý den, ale malé porce. Tímto způsobem nebudete mít nutkání přejídat se. Stále byste se ale měli držet jednoho jediného pravidla, a tím je: váš příjem nesmí převýšit výdej, jinak váha bude stoupat.   

Cvičte a hýbejte se

Nemusíte běhat maraton a dřít se v posilovně, pro zdraví je důležitý jakýkoli pohyb. Ať je to chůze, delší procházky, tanec, jízda na kole a další. Přiměřená aktivita souvisí se zdravým tělem i duší. Navíc vás pohyb dostane do dobré formy a budete štíhlí. Je pravdou, že svižnější chůzí každý den, docílíte pevného zdraví, snížíte riziko závažného onemocnění a vaše srdce bude pevné jako skála. Jaký jiný pohyb bude zdravý, a ne příliš namáhavý?

  • Jóga
  • Chůze do kopce
  • Začněte chodit do práce pěšky

Jak vidíte, zůstat v kondici není nic nemožného a zvládnou to i ti, kteří nechtějí potit svá těla hodiny v posilovně. Dodržujte tyto čtyři zásady a věřte, že vám bude o hodně lépe. Zdravě se stravujte, dopřejte si pravidelný pohyb, vyhněte se stresu a pijte obyčejnou vodu.

Klíčem k udržení ve formě jste vy! Ne tvůj spolupracovník. Ne tvůj přítel. Ne vzorky zdarma v obchodě. Jen ty. S pěti snadno sledovat kroky, budete dobře na vaší cestě zůstat ve formě, a možná i některé jiné.