Bulldog 1224267 1280

Psí kamarád je parťák do nepohody a některé přátelské rasy se hodí i k dětem

Není pochyb o tom, že pes dokáže být věrnějším přítelem než člověk. Bez nadsázky nás miluje a velmi často jsou psi považováni za členy rodiny. V lidech probouzí dobrou náladu, empatii, ale také lásku. Mít psa je radost, ale zároveň starost. Pokud uvažujete o tom, že si jednoho pejska pořídíte a budete ho chtít domů na pomazlení či na hraní nebo k dětem, vyberte takového, který bude přátelský.

Maltézáček

Maltezáčci jsou velmi hodní, společenští a rodinní psíci. Pokud jim poskytnete lásku a péči, odmění se vám svou přítulností a hodnou povahou. Zároveň jsou aktivní, hraví a velmi inteligentní! Také se rychle učí, takže je lze vytrénovat k tomu, aby zvládali samostatný pobyt doma. Dobře také přilnou k člověku. Je ale třeba jim poskytnout správnou péči o srst, aby zůstala krásně bílá.

Anglický buldoček

Anglický buldok je extrémně společenský pes a hodí se k dětem. Někdo z něj má respekt, ale popravdě řečeno neprávem. Tito psi jsou velmi hodní a pokud se o ně dobře postaráte, nemusíte mít strach je dát i k malým dětem. Dokonce oplývá i velkou trpělivostí a mnohdy se projeví velmi flegmaticky. Tudíž běhání, cvičení a jiné aktivity pro něj nebudou příliš zábavné. Pokud ale jdete na procházku, pes bude chtít jít aktivně s vámi.

Zdroj obrázku: Pixabay

Havanský psík

Roztomilý a malý psík, který může mít krásnou dlouhou srst. Dokáže si své majitelé natolik zamilovat, že se od nich nebude chtít hnout. Bude vás milovat a dožadovat se častého hraní. Je aktivní a jako stvořený k dětem. Je ale třeba mít na takové pejsky dostatek času, protože jsou velmi aktivní a jejich srst je také třeba udržovat.

Bígl

Středně velký krátkosrstý psík, který je původem lovec. Jedná se o rodinného psíka, který je vstřícný, přátelský a miluje hraní si s dětmi. Má krásné velké oči a poddajné uši. Vyžaduje více pohybu a bohužel rád poškozuje věci, proto je třeba bígla vytrénovat. Je inteligentní, ale může být i mírně tvrdohlavý. 

Kolie

Nikdo nesmí zapomenout na kolii. Jde o velmi přátelského psa. Ke svému páníčkovi je mírná, hodná, klidná, ale k cizím lidem, které nezná, se staví mírně nedůvěřivě. Ovšem v žádném případě není agresivní. Jakmile si tohoto psa ochočíte a vycvičíte, zůstane velmi věrný. Milují děti a rychle se učí. Také rádi chodí na procházky a hrají si. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Labradorský retrívr

Bez pochyby jde o velmi přátelského psa. Je trpělivý, společenský a není agresivní. Může vás velmi milovat a bývá loajální. Zvládne i chvilkové odloučení, ale pokud je opustíte úplně, mohou duševně, ale i fyzicky onemocnět. Moc rád si hraje, proto pro děti na vydovádění bude ideální. Dokážete ho jednoduše vytrénovat a vaše příkazy bude plnit s radostí a chutí.

Zlatý retrívr

Tito psi jsou na tom stejně jako labradorští retrívři. Jejich emocionální stránka je stabilní, nejsou agresivní a jsou velmi hraví. Upoutají se na lidi a jsou věrní, trpěliví a jemní vůči dětem. Zároveň vyžadují hodně aktivity a hraní. Jsou také ideální pro seniory či nevidomé a postižené lidi.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/lifestyle/best-family-dogs/