Akne1

Pupínky trápí snad každou ženu. Vyzkoušejte domácí kosmetiku, jejíž příprava je opravdu snadná

akné má zkušenosti snad každý z nás. V obchodech zakoupíte drahé gely nebo krémy proti těmto nepříjemným pupínkům, některé ale nemusí fungovat na váš druh pleti. Pokud si chcete pomoci a nepoužívat chemické prostředky, pomůžeme vám.

Můžete si vyrobit domácí pastu

Příprava krému nebo pasty není složitá a zvládne ji opravdu každý. Budete potřebovat:

  • půl lžičky jedlé sody,
  • lžičku vroucí vody,
  • 5 kapek citronové šťávy,
  • malou sklenici.

Do sklenice nasypte jedlou sodu, zalijte vroucí vodou a přidejte šťávu z citronu. Důkladně promíchejte, až vznikne kašovitá hmota. Pomocí vatové tyčinky směs naneste na akné, aby byl pupínek celý zakrytý. Nechte 10 minut působit a poté opláchněte vodou. Postup můžete opakovat každé čtyři hodiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Podobná pasta bude fungovat také na opary. Stačí si každé tři dny vatovým tamponkem, který si namočíte do vody s jedlou sodou, otírat ústa a budete mít jistotu, že vás nenapadne ani opar, ani podobné nepříjemné pupínky.

Podobných receptů nejen proti akné je mnoho a suroviny určitě najdete doma

Na akné dobře funguje také směs vody a jablečného octa. Vyzkoušet můžete i medovou masku se skořicí. K ní si připravte ještě papírové utěrky. Před každou maskou je důležité si obličej důkladně umýt a vysušit. Poté smíchejte 2 lžíce medu a lžičku skořice v konzistenci pasty. Naneste ji na bolavá místa a nechte působit 10–15 minut. Obličej si opláchněte. Směs bude díky medu hodně lepit, tak mějte po ruce papírové ručníky, které následně vyhodíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkusit můžete vaječné bílky. Ty budete potřebovat 2–3, k nim misku a měkkou žínku. Bílky jsou plné proteinů i vitaminů a pro vaši pokožku budou dokonalou vzpruhou. Bílky si vyšlehejte a poté nechte odpočívat. Mezitím si očistěte obličej. Bílky si na něj naneste pomocí prstů a můžete vytvořit několik vrstev. Nechte schnout 20 minut, opláchněte a nakonec naneste hydratační krém, který udrží pokožku pružnou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/face-mask-for-acne