Pusťte se do jarní detoxikace s chutí. Dopřejte si lehké pokrmy, které dodají energii

Detoxikaci by si měl dopřát každý z nás. Po zimním období, kdy si neodpustíme nějaké to sladké cukroví, na Silvestra chlebíčky a spoustu dalších pochutin, k tomu jistě nemáme moc pohybu, se náš metabolismus zpomaluje, přibíráme, a co je nejhorší? Naše střeva, ale i játra se zanáší nečistotami a toxiny. Pokud máte rádi smoothie, polévky a čerstvé džusy, vyzkoušejte jednoduchou a bezpečnou detoxikaci, díky které zhubnete a ještě detoxikujete svá střeva.

Jak poznám, že mé tělo potřebuje detoxikaci?

Popravdě řečeno, každé tělo po zimním období potřebuje detoxikaci. Což jistě není divu se všemi těmi pochutinami, které přes zimní období spořádáme. Pokud jste unavení, máte nedostatek energie, jste náchylní k infekcím, bolí vás hlava a padají vám vlasy, popřemýšlejte o jarním detoxu, který z těla odplaví veškeré škodliviny. Aby byla detoxikace účinná, je třeba se na ni připravit. Nepijte alkohol, ovocné čaje a průmyslově zpracované potraviny. Dopřejte si více než 1,5 litru čisté vody denně a konzumujte alespoň čtyři porce zeleniny a jednu porci ovoce. Co jíst při detoxikaci?

Zdroj obrázku: Freepik

Zeleninový vývar s hráškem

Zeleninový vývar z různé zeleniny s celerem a hráškem je perfektním jídlem pro uvolnění nervů. Hrášek poskytne velké množství vitamínu B, které podporují správnou funkci nervového systému a zmírní napětí. Stačí uvařit vývar, přidat hrášek a celer a podusit patnáct minut. Před podáním hojně posypte koprem, dodá polévce skvělou chuť. 

V zelené je síla

Zelená polévka se doporučuje lidem, kteří bydlí ve městě. Obsahuje totiž větší množství antioxidantů, které bojují s volnými radikály v těle. Připravte si dopředu vývar a poté přidejte dvě hrsti rukoly se dvěma lžícemi oregana a pažitky – použít můžete i jiné oblíbené zelené bylinky. Dále přidejte lžíci citronové šťávy a lžíci olivového oleje. Vše mírně poduste a podávejte. 

Zdroj obrázku: Freepik

Koktejl z řepy

Připravte si smoothie z červené řepy, grapefruitu a mrkve, pijte dvakrát denně. Doporučujeme neodšťavňovat, ale rozmixovat ve smoothie mixéru. V koktejlu je obsaženo větší množství vlákniny, která podpoří činnost střev a rychleji vás zbaví potravy ze střev.

Petržel a citronová šťáva

Petržel a oloupaný citron rozmixujte a přidejte lžičku medu, trochu vody a vypijte. Dopřejte si sklenici každé ráno na lačný žaludek. Tento lahodný recept zatočí s vaší dlouhodobou zácpou a pročistí střeva.

Zdroj: https://www.healthyliferedesign.com/spring-detox/