diet-concept-with-sport-woman-healthy-food (1)

Řada žen žasne nad netradiční dietou. Radí neomezovat se, a úspěch se skutečně dostaví. Důvod jejího fungování bývá zcela prostý

Přibrali jste během pandemie pár kilo nebo s váhou bojujete dlouhodobě? Věřte, že nemusíte hladovět. Hubnutí bez omezení jídla je možné, ale musíte si zvolit správné produkty a držet se několika jednoduchých pravidel. Díky tomu můžete snadno a poměrně rychle zhubnout a dostat se tak na svou ideální váhu, aniž byste drželi hladovku. Jak?

Hydratace je základ

Tohle vás jistě nepřekvapí, ale mnoho lidí na to neustále zapomíná. Pokud pijete málo, budete více hladoví. Kvůli tomu budete jíst, i když má vaše tělo ve skutečnosti žízeň. Pijte dostatečné množství vody průběžně během celého dne a budete se cítit příjemně plní, sníží se vaše chuť k jídlu a nebudete potřebovat ani tak velké porce. Vyzkoušet můžete také zázvorový čaj, který je známý pro své antivirové vlastnosti, které vám mohou pomoci s hubnutím. Pít ho přitom můžete teplý i studený.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevyhýbejte se svačinám

Možná si myslíte, že kvůli svačinkám mezi hlavními jídly přibíráte. Pravděpodobně je to pravda, ale jen kvůli tomu, že si vybíráte špatné potraviny. Pro hubnutí, a přitom pocit sytosti jsou ideální například mandle (a mnoho dalších druhů ořechů). Asi 30 kusů mandlí má pouhých 30 g a obsahuje přibližně 172 kcal. Navíc v sobě mají mnoho vlákniny a pro tělo jsou dobře stravitelné. Podporují hubnutí, protože regulují hladinu cukru v krvi. Obecně jsou skvělou svačinou dopoledne i odpoledne.

Jezte pomalu

Tohle je skvělé pravidlo, na které většina z nás nemá čas. V práci i doma jsme neustále zaneprázdnění a během jídla přemýšlíme nad deseti dalšími věcmi, které musíme udělat. Rychle do sebe jídlo hodíme a pokračujeme dál. To je velká chyba. Díky pomalé konzumaci vaše tělo bude mít možnost si uvědomit, kdy je plné. Důkladné žvýkání také zlepšuje vstřebávání cenných složek, vitamínů a minerálů. Budete-li tato pravidla dodržovat a přidáte k tomu alespoň trochu fyzické aktivity každý den, budete brzy štíhlí, zdraví a spokojení.

Zdroj: https://www.cdc.gov/nccdphp/dnpa/nutrition/pdf/energy_density.pdf