Ranní zvyky, které nenáročně doplní naše rituály na cestě za vysněnou postavou

Existuje několik ranních návyků, které pomohou se shazováním přebytečných kilogramů. Kromě cvičení, stravy a pitného režimu zařaďte tyto ranní zvyky do svého hubnoucího režimu. Nejen, že jejich časová náročnost není nikterak velká, ale efekt je neocenitelný. Přijměte za své následující tipy a uvidíte, že kila půjdou dolů sama! 

Snídaně

Nezapomeňte na snídani, je nejdůležitějším jídlem dne! Pokud se snídaně ráno vynechá, tělo má přes den větší potřebu konzumace dalších jídel. Jsme-li hladoví, často sníme něco malého za pochodu, hlad zaženeme něčím nezdravým či slazeným nápojem. Pokud nemáte ráno čas na přípravu, udělejte si přípravu den předem. Ideální je v takovou chvíli ovesná kaše s ovocem, která zahřeje a zasytí na několik hodin. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Pozor na sůl!

Pokud jíte slanou snídani, nezapomeňte být opatrní se solí. Kořeněné a solené pokrmy jsou pro nás chutnější, díky čemuž sníme daleko větší porce. Trocha soli pro zdraví škodlivá není. Avšak sůl zadržuje vodu, proto je v dietním a zdravém stravování méně žádaným „pomocníkem“.

Rozcvička

Krátké ranní cvičení není nikdy na škodu. Nejen, že dodá energii, ale také pomáhá zahnat stres a spálit kalorie. Ranní trénink tak zlepší náladu a tělo báječně probudí. Nejsou nutná náročná cvičení, bohatě postačí běh, tanec či jóga.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pitný režim

Naučte se ráno začínat šálkem zeleného čaje či sklenicí vody s citrónem. Dostatečná hydratace je pro hubnutí důležitá a po ránu skvěle probudí metabolismus. Kromě toho dostatečný pitný režim v průběhu dne pomáhá ke zrychlení metabolismu. 

Svačinu si připravte doma

Tento bod má dva důvody. Jedním z nich je, že nakupování svačiny po cestě do práce probíhá často v časovém presu. V takovou chvíli se málokdo soustředí na kalorie, často tak máme tendenci svačit kalorické bomby. Kromě toho je také domácí příprava levnější alternativou.