Ráno dělá den. Aby byl plný energie, je třeba tělo řádně nastartovat

Je velmi pravděpodobné, že i po ranním probuzení stále cítíte pocit únavy a málo energie. Ospalost obvykle trvá prvních 20 minut, než úplně procitnete, může ale trvat i déle a znepříjemnit vám tak denní rytmus vašeho života. Jak správně načerpat během noci více energie?

Víte, jak se rychle ráno probudit a ihned začít fungovat?

Mezi nejčastější rituály, které lidé používají pro rychlé probuzení a nastartování se do nového dne, patří šálek silné kávy. Káva ani známé energetické nápoje vám však ráno nepomůžou natolik, jak si představujete. Jejich účinek totiž nastupuje v těle postupně, a tak nedojde k žádoucímu účinku.

Máte problém načerpat energii a ráno vstát? K těm nejzásadnějším příznakům, se kterými zjistíte, že vaše energie není dostatečná, patří:

  • neustálé posouvání budíku,
  • pocit ospalosti ještě několik hodin po probuzení,
  • bolesti hlavy po probuzení.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pro správné vstávání a načerpání energie ihned po probuzení stačí dodržovat jednoduchý návod. Snažte se naučit nevstávat hned po zazvonění budíku, přitom se ale v hlavě snažte udržet, že je čas vstát. Pomalu se ještě v posteli začněte protahovat, uvolníte tak všechny svaly. Ve chvíli, kdy vstanete, udělejte pro protažení ještě několik dřepů, ohybů a skoků.

Čerstvý vzduch a otužování vás určitě probudí

Pro okysličení mozku a snížení pocitu ospalosti vám také pomůže časté větrání a pouštění čerstvého vzduchu do ložnice. Ani rolety, závěsy nebo žaluzie nesmí zůstat zatažené. Ranní sluneční paprsky dokáží skvěle stimulovat mozek, aby se sám probudil s pocitem vyspání.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chladný vzduch z vyvětrání v ložnici má stejně skvělé účinky pro čerpání energie jako otužování nebo studená sprcha. Otužování pomáhá rozproudit a okysličit krev v žilách a nastartovat každou buňku v těle. Pokud se ráno před odchodem do práce vždy sprchujete, vyvarujte se teplé vodě, ta vás totiž spíše uspí. Místo toho zkuste naopak použít vodu studenou a pořádně se tím hned ráno probudit. Start celého dne bude o mnoho příjemnější.

Jestliže bojujete s neustálou únavou, pak se také zaměřte na správný jídelníček. Zejména snídaně je základ celého dne a je třeba věnovat každé položce na talíři velkou pozornost. Na snídani vybírejte zejména ty produkty, které vám dodají hodně energie a potřebných živin. Vsaďte například na celozrnné pečivo, ovesné vločky nebo vejce. Nezapomínejte ani na nutnou dávku vitamínů, která je obsažená v ovoci a zelenině.