Ráno dělá den. Nastartujte ten svůj příjemnými rituály, které dodají energii

Pro někoho je ranní vstávání noční můrou, někdo ho ale zvládá v pohodě, protože si vytvořil vlastní rituály, které ho nastartují na nový den. Pokud jste se rozhodli změnit svůj životní styl, měli byste rozhodně začít tím, že si každé ráno naladíte do pozitivní noty.

Neponocujte a ráno vstaňte o chvilku dříve

Pokud se dobře vyspíte, bude se vám mnohem lépe vstávat. Optimální doba spánku by se měla pohybovat mezi 6–8 hodinami, ale je jasné, že někdo si rád pospí déle a někomu bude stačit hodin pět. Je ale dobré vědět, že pokud se budete oddávat spánku delší dobu, mohou nastat zdravotní komplikace v podobě cukrovky typu 2 nebo demence. Nechoďte spát s telefonem, budík si nastavte na klasických hodinách. V ložnici vynechte televizi a opravdu si z ní udělejte relaxační zónu, kde vás nebude nic rušit.

Po ránu vždy vypijte sklenici vody. Nastartujete tak metabolismus a dáte tělu vědět, že je ráno a bude muset celý den fungovat. Špatná hydratace ovlivňuje funkci mozku a mohou se zhoršit existující nemoci. Dávejte ale pozor, protože pokud denně vypijete více jak 3 litry vody, může to být nápor pro vaše ledviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Den můžete nastartovat krátkým cvičením

Ranní jóga nebo krátké cvičení může nastartovat úspěšný den. Budete se cítit mnohem lépe a následné dopoledne uteče jako voda. Navíc nastartujete mozek a možná stihnete v práci všechny úkoly mnohem dříve. Pokud si cvičení dáte po snídani, nic tím nezkazíte, jen je dobré myslet na to, aby byla vyvážená a lehká a po cvičení vám nebylo špatně.

Snídani si dejte velkou a hlavně zdravou. Je nutné přijmout dostatečné množství živin, které budou vhodné pro váš metabolismus, a budete se cítit dobře. Někteří lidé ale nesnídají vůbec nebo si ráno dají jen kávu. Není to dobře, nejenže si tím zadělají na zdravotní potíže, ale také mohou ztloustnout. Ke snídani si můžete dát vejce, zeleninu nebo mléčné výrobky. Kávu byste si měli dopřát až po prvním jídle.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/22-ways-wake-and-feel-super-positive-for-the-day.html