Ráno dělá den. Nastartujte ten svůj v klidu a dobré náladě

Den začíná ránem. Pokud je naše ráno dokonalé, nejspíš se nám dobře povede po celý den, pokud je naopak chaotické a uspěchané, zaděláváme si na pořádný stres. Jak zařídit, aby bylo vaše ráno perfektní? Začněte vstávat alespoň o patnáct minut dřív, než musíte, a tento čas si vyhraďte jen sami pro sebe.

Postupujte po malých krůčkách

Máte problém s posunutím budíku o delší časový úsek? Pak na to jděte pomalu. Stačí, když si každý den nařídíte budík o dvě minuty dříve než ten předchozí. Vaše tělo se tak lépe přizpůsobí. Ihned po probuzení tělo vyplavuje nejvíce stresových hormonů, proto se vyhněte kontrole e-‍mailů nebo zpráv. V ideálním případě zůstaňte v posteli ještě pět minut po probuzení a provádějte jednoduchá dechová cvičení.

Zdroj obrázku: Freepik

Potom, co vstanete z postele, se trochu protáhněte a opět několikrát zhluboka nadechněte. Budete se cítit daleko lépe. Ráno je také skvělá doba na procvičování pozitivního myšlení. Stoupněte si před zrcadlo v koupelně a několikrát si nahlas zopakujte větu: „Jsem důležitý/á a zasloužím si to nejlepší“. Pokud to budete provádět pravidelně, naprogramujete svou mysl a sebe i svět uvidíte v lepším světle.

Naplánujte si den

Je dobré si den předem naplánovat. Napište si každý večer seznam úkolů na další den a přiřaďte jim prioritu. Pak budete vědět, co vás následující den čeká, kolik věcí musíte udělat a kolik práce stihnout. Dodá vám to pocit, že máte situaci pevně pod kontrolou a budete se lépe soustředit na to důležité. Zda budete postupovat od nejvíce prioritních věcí k méně důležitým nebo obráceně, je na vás.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte ale pozor na to, aby seznam úkolů nebyl příliš dlouhý. Opravdu prioritních věcí byste si neměli stanovovat moc, stačí nejvýš tři denně. Pokud jich stihnete víc, je to dobře, ale nedělejte si hlavu z toho, že budete muset něco odložit na další den. Jde hlavně o to, abyste se zbavili stresu a zjednodušili si den.

Zdroj: https://daringtolivefully.com/morning-habits