413863008 1 201901221137

Regály a poličky, z nichž si vybere každý

Některé druhy nábytku jsou sice nenápadné, ale o to potřebnější. Úložné prostory, které nám nabízejí police a regály, nám pomohou mít věci pod kontrolou.

Snad žádný nábytek není tolik rozmanitý, jako interiérové poličky. Pod tímto označením si totiž každý z nás představí něco docela jiného. Někomu vytane na mysli klasická rustikální polička, která zdobila každou vesnickou chalupu a do které hospodyně ukládaly například dózy s kořením. Vyznavačům moderního stylu se jistě vybaví některý současný trend. Poličky a také regály jsou prostě v našich domovech nenahraditelné a nepostradatelné.

  • Současným trendem v oblasti designového zpracování poliček je především minimalismus, který může být spojen s atypickými tvary.

Materiály, které se na výrobu poliček používají, mohou být skutečně různé. Od klasického dřeva, imitace v podobě lamina, až po sklo nebo kov. Popřípadě kombinace těchto materiálů.

  • Důležité je, aby polička byla ve stejném stylu jako celé ostatní vybavení místnosti.
  • Trocha kontrastu je sice možná, ale je nutné mít dostatek citu pro bytový design.

Regály přinášejí netušené možnosti

Dalším druhem nábytku, který by nám asi dost chyběl, je regál. I ten může mít nespočetně mnoho různých podob. Stále více se v našich interiérech prosazuje jeden zajímavý a zároveň praktický prvek. Tím je mobilní regál. Dříve se tento typ úložného prostoru objevoval spíše v kancelářích nebo kupříkladu v ordinacích.

  • Bytoví designéři se ale rozhodli na tento prvek soustředit svou pozornost a posunout ho o kousek dál.
  • Dnes si můžete pořídit pojízdný regál, na kterém můžete pro své hosty servírovat občerstvení skutečně stylově.

Kupříkladu v kuchyni najde uplatnění regál ze zdravotně nezávadného bambusu, který je doplněn kovovými úložnými košíky. Zde můžete skladovat zeleninu, ovoce a další potraviny, které mají dýchat.

  • Regál můžete také využít jako alternativu knihovny a umístit ho do obývacího pokoje.
  • Poličky a regály prostě najdou své uplatnění v každé místnosti a v každém bytě.