Coffee Time At Market Lane With A Latte

Řekni, jakou kávu piješ, a já ti povím, jaká jsi

By: Katherine Lim

Určitě i vy máte svou oblíbenou kávu, které holdujete a kterou si dáváte jak doma, tak si ji pak objednáváte ve vaší oblíbené kavárně. Možná ani netušíte, co vše o vás prozradí fakt, jakou kávu pijete. Vaše oblíbená káva o vás prozradí to, jaký jste charakter.

Jakouže kávu si tedy nejčastěji dopřáváte vy?

Jestliže nemáte oblíbený jen jeden druh kávy, ale pijete ráda jednou kávu s mlékem, podruhé cappuccino, občas si dáte latte macchiato, nebo kávu ochucenou, pak ráda zkoušíte nové věci, máte sklony ke spontánnosti, jste nápaditá, ale v některých případech i bezohledná a máte také sklony k obezitě.

Možná i vy patříte k těm ženám, které si velmi rádi vychutnají latte macchiato, což je horké našlehané mléko, které se doplní jen malým množství espressa. Na vrchu kávy je bohatá mléčná pěna a samotná káva je pak ve třech barevných pruzích. Ti kdož si rády pochutnávají na této kávě, chtějí na své okolí udělat dobrý dojem, ale potřebují k sobě dominantnější osobnost. Možná si ráda dáváte jen černou kávu bez mléka a cukru, pak patříte k těm, kteří milují jednoduchost, nenáročnost a kteří mají své věci rychle vyřešené. Instantní kávu pijí lidé uvolnění s hlavou v oblacích.

Možná máte rádi kávy bez kofeinu a o té se říká, že patří k trendy záležitostem. Ti, kdož tuto kávu pijí, jsou perfekcionisté, někdo ji však pije ze zdravotních důvodů anebo v těhotenství. Možná si uvědomíte také fakt, že pokud přijdete do nějaké určité společnosti a v ní bude určitá skupinka lidí, kteří jsou si svým způsobem podobní a mají stejné koníčky, pak většinou všichni pijí stejný druh kávy. To je důkaz toho, že opravdu to jakou pijeme kávu, nás vlastně charakterizuje.  Rozdíl je také v tom, jste-li muž nebo žena, protože muži pijí většinou kávu černou s mlékem, kdežto ženy dávají přednost latté a cappuccinu.