vlasy1

Řídké vlasy jsou noční můrou žen i mužů, za jejich stav si často můžeme sami

Řídké vlasy jsou noční můrou pro mnoho z nás. Jejich příčina může být v genetice, ale také může souviset s životním stylem. Co dělat, pokud řídké vlasy nesouvisí s hormonální nerovnováhou? Jestliže vaše potíže nesměřují tímto směrem, máme pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoci získat zpět vaši bujnou kštici.

Změna jídelníčku

Pokud máte špatný životní styl, stravujete se rychlým občerstvením, jíte minimum zeleniny a ovoce, změňte přístup. Vaše strava by měla být bohatá na bílkoviny získané nejlépe z libového masa, vajec, mléčných výrobků i luštěnin. Také jezte potraviny bohaté na železo získané z fazolí, čočky, mořských plodů, lesních plodů a rajčat. Nezapomínejte ani na vitamin B, který hraje klíčovou roli v kvalitě vlasů. Vitamin C je důležitý pro udržení dobrého stavu pokožky i vlasů. Podporuje tvorbu kolagenu a je silným antioxidantem, který dokáže ochránit vlasovou cibulku před poškozením a následným vypadnutím vlasu. 

Zdroj obrázku: Freepik

Minimum kortizolu v těle

Jak jistě víte, kortizol je hormon, který tvoří nadledvinky při prožitém stresu. Jedná se o stresový hormon, který má negativní vliv na naše zdraví a také na kvalitu vlasů a jejich vypadávání. Pokud víte, že jste v permanentním stresu, snažte se mu vyhnout. Využijte relaxační techniky, choďte do přírody a především hodně spěte. Spánek je nejlepším regeneračním lékem pro celé tělo.

Styling vlasů

Další příčinou řídnutí vlasů může být horký vzduch používaný při použití fénu, kulmy či žehličky. Takoví zkrášlující pomocníci mají velmi negativní vliv na strukturu vlasu. Pokud můžete, vzdejte se horkého vzduchu. A pokud své vlasy musíte podtáčet, pořiďte si kulmu se studeným vzduchem. Také nezapomínejte svým vlasům poskytnout péči ve formě séra.

Zdroj obrázku: Freepik

Použitá kosmetika

Nepoužívejte levné šampony, ve kterých jsou silikony, parabeny a jiné oslabující látky. Raději zvolte přípravky, které jsou přírodní a šetrné pro vlasy. Také by měly být obohacené o vitaminy. V dnešní době není problém takový šampon sehnat a rozhodně nemusí být předražený. Pokud si přírodní šampon kupovat nechcete, pořiďte si alespoň obyčejný kopřivový šampon. 

Zdroj: https://www.healthline.com/health/thinning-hair