Riziko cukrovky sníží oblíbený nápoj. Odborníci doporučují vypít denně čtyři šálky

Cukrovka je problém, který trápí obrovské množství lidí po celém světě. Vzniká kvůli genetické predispozici nebo kvůli nezdravému životnímu stylu a nevhodné stravě. Podle odborníků dokáže jediný nápoj snížit riziko rozvoje cukrovky, když ho budete pít pravidelně a zvolíte si správnou variantu. Jde o obyčejný čaj! Jak často byste ho měli pít a který druh je nejlepší proti cukrovce?

Pijte čaj každý den proti cukrovce

Snížit riziko vzniku cukrovky 2. typu je podle vědců doopravdy možné. A postačí vám k tomu nápoj, který máte neustále doma. A možná ho také pravidelně pijete. Správné množství čaje může snížit riziko, že se budete muset během svého života potýkat s tímto onemocněním. Pít přitom můžete zelený i černý čaj. Za snížení rizika podle vědců mohou polyfenoly, které čaj obsahuje.

Dávkování je v tomto případě králem. Každý z nás si dá jednou za čas čaj, když je nachlazený nebo na něj má právě chuť. Jestli ho chcete využít při boji proti cukrovce a aktivovat jeho preventivní vlastnosti, měli byste pít podle odborníků alespoň čtyři šálky denně. U lidí, kteří se zúčastnili studie a konzumovali toto množství čaje, se riziko cukrovky snížilo až o 17 procent.

Zdroj obrázku: Pixabay

Příčiny a příznaky cukrovky 2. typu

Mezi hlavní příznaky cukrovky patří únava, hlad, problémy se zrakem, časté močení nebo větší žízeň. Cukrovku 2. typu navíc provází charakteristické příznaky. Jde hlavně o opakující se kvasinkové infekce, pomalu se hojící rány a také necitlivost v chodidlech a nohách. Těchto příznaků si na sobě zaručeně všimnete a měli byste okamžitě navštívit svého lékaře.

Příčin rozvoje cukrovky 2. typu může být celá řada. V první řadě byste se měli zamyslet nad svým životním stylem, protože mezi hlavní příčiny patří nevhodná strava a nedostatek pohybu. To vede k nadváze a obezitě. A právě ty mají za příčinu rozvoj cukrovky 2. typu, nadměrné hromadění tuku v těle totiž narušuje tvorbu inzulinu.

Zdroj: https://www.diabetes.org.uk/diabetes-the-basics/types-of-diabetes/type-2, https://www.nhs.uk/conditions/type-2-diabetes/, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/type-2-diabetes/symptoms-causes/syc-20351193, https://www.nbcnews.com/health/health-news/drinking-tea-lower-risk-diabetes-heart-disease-death-rcna48096, https://www.usatoday.com/story/news/health/2022/09/20/tea-diabetes-risk-research-china/8064595001/, https://www.forbes.com/sites/brianbushard/2022/09/17/brits-rejoice-study-links-drinking-tea-to-reduced-risk-of-diabetes/, https://www.niddk.nih.gov/health-information/diabetes/overview/symptoms-causes, https://cs.wikipedia.org/wiki/Diabetes_mellitus, https://www.healio.com/news/endocrinology/20220922/drinking-at-least-4-cups-of-tea-daily-may-reduce-type-2-diabetes-risk