Riziko obezity s věkem stoupá. Váhu na uzdě udrží pravidelný režim a správný jídelníček

Jak jsme starší, hůře se nám nejen hubne, ale častěji se nám ukládá tuk do míst, kde je to velmi rychle vidět. Ten se ovšem hromadí i tam, kde to na první pohled nepoznáme, tedy ve vnitřních orgánech, pro které je to velmi nebezpečné. Pokud jíte natolik, že vaše váha překoná hranici obezity, je možné, že dřív nebo později přijdou nebezpečné nemoci.

Jak úspěšně nastartovat hubnutí?

Pokud se chcete udržet zdraví až do vysokého věku, je nutné tomu přizpůsobit stravu a také pravidelný pohyb. Důležitým aspektem je také kvalita spánku, která u mladých lidí není jinak valná. Je dobré spát více než 6 hodin denně a chodit spát v pravidelný čas každý den. Je ale složitější takové pravidlo dodržet. Jezte 4–6krát denně v menších porcích, pravidelně pijte nejlépe čistou vodu a také cvičte. Je to dobré nejen pro vaši kondici, ale budete se cítit plni energie a vydržíte i mnohé nástrahy jak v práci, tak doma.

Je dobré do jídelníčku zařadit zdravé potraviny, které vám dodají potřebné vitaminy a minerály a další živiny, aby mohlo tělo správně fungovat. Dopřát si můžete kromě potravin také bylinkové čaje nebo čerstvé džusy. Nejdůležitější je ale voda, do které můžete přidat citron. Ananasový džus je zase skvělý na trávení, brusinky působí močopudně a můžete díky nim předejít stresu.

Zdroj obrázku: Freepik

Toxinů se zbavíte pomocí přírodních surovin

Můžete vyzkoušet také pampeliškový nápoj, který pomůže tělu zbavit se škodlivých toxinů. Nalijte 1,5 hrnku vody do hrnce, přidejte kořen pampelišky (ten můžete koupit buď v lékárně, nebo obchodě s bylinkami), dejte ještě kousek zázvoru, lžičku kardamomu, mátu a tyčinku skořice.

Tuto směs vařte asi 5–10 minut, přeceďte, k oslazení použijte med, důkladně promíchejte a pijte půl hrnku třikrát denně vždy po jídle. Uvidíte, že po několika dnech pravidelného pití se budete cítit lépe.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-ways-to-boost-metabolism