Electric Kettle Boiling Water Making Tea Table Kitchen Interior Household Kitchen Appliances Makes Hot Drinks

Roky stará konvice může stále zářit čistotou a leskem. Stačí vědět, po čem sáhnout

Co dělat s připálenou nebo umaštěnou konvicí? Jak z nerezové nádoby odstranit rez a usazeniny, které hyzdí její vzhled? Kroky většiny spotřebitelů míří do drogerie pro drahé odstraňovače nečistot nebo drátěnku, to je však zhola zbytečné. Stejnou službu udělá i obyčejná jedlá soda. Nadto je potřeba ještě alobal, který má každý v kuchyňském šuplíku nebo ve skříňce. Stačí kousek odtrhnout a smotat do kuličky!

Připálená konvice a mastné hrnce

Nerezové nádobí, zejména konvice, trpí po čase užívání na připáleniny nebo rezavé skvrny. Během přípravy pokrmů navíc může dojít k jejímu znečištění mastnotou, která zůstává na povrchu i po důkladném umytí. Co v takové chvíli dělat? Starou vyhodit a koupit novou? Takové řešení není nikterak praktické, protože nebude trvat dlouho a nová bude vypadat úplně stejně jako ta původní. Mnohem vhodnější je použít metodu čištění, na kterou se spoléhaly už naše babičky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda na vyčištění odolných skvrn

Čistit špinavé nádobí pomocí drahých a agresivních čisticích prostředků? Zbytečné plýtvání! Naprosto stejných účinků se docílí pomocí jedlé sody, která stojí pár korun. Pro vyčištění je rovněž potřeba alobal, který je v každé domácnosti. Jedlá soda působí na znečištěné vnější povrchy nerezových nádob jako peeling, pomůže odstranit vodní kámen, mastnotu i připáleniny. Stačí pomocí mokrého hadříku vetřít dvě lžičky jedlé sody do povrchu a nechat působit.

Alobal namísto drátěnky

Jakým způsobem poté hrnec nebo konvici dočistit? Může se použít samozřejmě drátěnka, v některých případech je však příliš tvrdá a může poškrábat lesklý povrch konvice, proto je vhodnější vzít kousek hliníkové fólie a zmuchlat jej do kuličky a tou povrch dočistit. Alobal je jemnější a nezpůsobí vznik rýh. Tímto způsobem se vyčistí nádobí během chvilky, na závěr stačí opláchnout teplou vodou a vysušit pomocí utěrky. Nádobí bude zase zářit jako nové, pro zachování lesku se nadto doporučuje suchým hadříkem vetřít několik kapek oleje.  

Zdroj: https://www.veseldom.com/en/how-to-clean-an-electric-kettle/