Rovné a hladké vlasy jsou snem mnoha žen. Oblíbená žehlička je ale může zcela zničit

Rovné a hladké vlasy jsou snem spousty žen. Většina těch, které mají krásné kudrnaté vlasy, si přeje mít vlasy rovné a naopak. Triky, kterými dosáhnout krásných kudrnatých vlasů, jsou známé po celém světě a jsou opravdu snadné, proto se dnes zaměříme na tu druhou polovinu žen, která chce mít vlasy zase naopak rovné a hladké. Pokud jsou tedy vaším snem dlouhé, rovné a hlavně jemné vlasy na dotek, jste tu správně. Právě zde dostanete ty nejlepší triky a návody. Pojďte s námi odkrýt tajemství úspěchu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Žehlení vlasů

Každé malé dítě ví, že k dosažení krásných a rovných vlasů je nutné použít žehličku na vlasy. To sice ano, ale víte také, jakým způsobem byste vlasy měli žehlit, abyste je neponičili a došli jste potřebného výsledku? Právě ve způsobu žehlení vlasů dělá chyby spousta žen, aniž by si to uvědomovaly. Žehličkou narovnáte vlasy vlnité, kudrnaté i s drobnými nedostatky. V první řadě je velmi důležité pamatovat na to, že vlasy se nesmí žehlit mokré ani mírně vlhké, musí být perfektně suché. Vlasy vlhké i mokré vyžehlíte úplně bez problému, ale dojde k jejich poškození, což není žádoucí efekt. Pak už stačí jen rovnat hřebenem pramínek po prameni, který lehce přejedete žehličkou. Vzhledem k tomu, že si můžete vlasy poškodit i vysokou teplotou, pramen vlasů nežehlete více než třikrát.

Zdroj obrázku: Pixabay

Volba vhodné kosmetiky

I volba správné vlasové kosmetiky může podpořit jemnost a rovnost vašich vlasů. Vybírat byste měli z takové řady kosmetiky, která obsahuje keratin. Právě tato látka je pro vlasy přirozená, je to jejich základní složka. A právě keratin dokáže vlasy narovnat. Kosmetické přípravky s různými druhy olejů používejte také, ale k trochu jinému účelu. Ty dodají vlasům potřebné živiny a zaručí tak, že budou správně vyživené, v důsledku čehož budou hladké a jemné.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-straight-hair