image-with-beautiful-brunette-model-sitting

Rovné džíny se vrací do módy. Ne každé ženě ale sluší a v některých případech jsou oprávněným terčem posměchu

Koupit si džíny rozhodně není tak jednoduché, jako tomu bylo v minulosti. Už dávno se totiž nejedná o typické „Rifle“, nebo „Levisky“. Výrobci nabízejí více možností. Lze volit z různých barev, nebo také střihů. Setkat se lze s názvy jako slim nebo skinny, ale třeba i bootcut, nebo straight. A právě na poslední typ se zaměříme.

Straight neboli rovné

Pokud vám anglická slovíčka nic neříkají, nezoufejte. Slovo straight by se dalo přeložit jako rovné. Tedy rovné džíny, konkrétně potom nohavice. Jedná se o osvědčenou klasiku, která byla v záplavě ostatních střihů často opomíjena, ale nyní se opět vrací do módy. Ne vždy je to ale dobře, jelikož mnohé ženy se bohužel řídí tím, co je trendy a zapomínají na to, co jim sluší.

Změna k lepšímu?

Rovné džíny byly v minulosti klasikou. Charakteristický střih je typický především tím, že kalhoty více obepínají stehna, ale u kotníků jsou naopak volnější. Tedy, abychom byli konkrétní, ke kotníkům se ne vždy dostanou. Trendy velí kupovat rovné džíny ve zkrácených podobách, na což mnoho žen reaguje s cílem zaujmout ve stylu „čím kratší, tím lepší“. Opomenout však nelze ani to, že typická modrá barva se u straight džínů stává spíše raritou a dominují mnohem výraznější odstíny, které se stále více odklánění od minulé, nadčasové klasiky. Ani to však není pro mnoho žen cesta, která by vedla k jejich kráse.

Zdroj obrázku: Freepik

Jen pro někoho

Straight džíny sice v minulosti nosil každý, ale to neznamená, že jsou univerzální. Zvláště v případě, kdy mluvíme o zkrácené délce a také o odvážných barevných kombinacích. Obecně by takové střihy měly volit spíše ženy, které mají odpovídající postavu, s delšíma nohama. Na nich mohou opravdu vyniknout. Ostatní ženy by měly dát spíše přednost klasice, jak v podobě tmavých, nejlépe modrých odstínů, tak v podobě délky. Ta nadchne právě svou univerzálností, i co do kombinace s další částí outfitu.

Zdroj: Life Hacks