Rozchod1

Rozchod s partnerem je vždy těžký. Utápět se ve smutku příliš dlouho však nepomůže

V životě se setkáváme s radostnými událostmi, ale i s těmi smutnějšími. Partnerský vztah se vyvíjí po celou dobu fungování. I lidé se s věkem mění a pak v některých případech dochází k odcizení, kvůli kterému se lidé potýkají s nepříjemným rozchodem. Tím si v dnešním moderním světě prochází opravdu velká spousta partnerů. Důsledků je mnoho, ale zejména je to dáno tím, že svět nabízí příliš velké možnosti a děti z neúplných rodin nemají vzor funkční rodiny, a tak se ve svém budoucím partnerském životě potýkají s mnoha problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezmoc a pocit konce

Po rozchodu je velmi typický pocit bezmoci. Každý má pocit, že je konec všeho, na všechno zůstal sám, z toho čiší zoufalství a další nepříjemné pocity. Ano, to je sice pravda, ale platí to jen pro partnerský život. Zkuste si uvědomit, kolik lidé máte kolem sebe? A kolika na vás opravdu záleží? Určitě máte rodinu, známé, kamarády nebo třeba děti, kterým na vás opravdu záleží. Je jasné, že se potřebujete na pár dní uzavřít do sebe a zpravovat všechny emoce, dopřejte si dostatek času, ale nezapomínejte na to, že se máte kam vrátit. Tito lidé jsou tu pro vás, nezapomínejte na ně a požádejte je o pomoc nebo jen o jejich přítomnost, která může být velmi nápomocná.

Zdroj obrázku: Freepik

Je čas jít dál

Také je velmi důležité si uvědomit, že nesmíte být zalezlí ve své noře příliš dlouho. Je třeba dostat se zase včas mezi lidi a začít žít. Teď je ten správný čas na to, abyste si přeorganizovali celý život. Zamyslete se, co chcete dělat jinak, co lépe? Napište si seznam věcí, které chcete dokázat a zažít, vrhněte se do života po hlavě. Nemusíte proplouvat životem sami, užijte si ho s těmi, kterým na vás opravdu záleží. S kým jiným stojí za to žít než s těmi, kteří vás mají opravdu a upřímně rádi jen pro to, jací jste? Rozhodně se nelitujte doma příliš dlouho, na to je život příliš krátký.

Zdroj: https://headspace.org.au/young-people/how-to-get-over-a-relationship-breakup/