Poceni1

Rozlučte se konečně s nadměrným pocením jednoduše správnou skladbou jídelníčku

S nepříjemným a přílišným pocením se potýká v pozdním jaře či v létě mnoho z nás. Tento problém nepostihuje jen určitou věkovou kategorii nebo skupinu lidí. Potýkají se s ním děti stejně jako senioři a muži stejně jako ženy. Mnoho z nás na sebe proto neustále stříká nejrůznější deodoranty a antiperspiranty, o kterých máme pocit, že nefungují. Pouze přebíjí nepříjemný zápach a mnohdy se spolu i mísí. Ještě existuje jedna věc, kterou můžete udělat, a tou je změna jídelníčku. Když obohatíte svůj denní příjem potravin o níže uvedené potraviny, můžete pozorovat, jak se vaše tělo v parných letních teplotách přestává potit. Nebudete na sebe muset plácat tunu deodorantů a antiperspirantů. Upravit jídelníček je účinná strategie, jak se zbavit problému s pocením.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké potraviny se zaměřit

Obecně je dobré v těchto parných dnech konzumovat zejména lehké potraviny. Spolehnout se můžete na pokrmy, které jsou založené na ovoci, zelenině, rybách či libovém masu. Velmi dobré je také konzumovat kysané mléčné výrobky, které mají jednu pro léto velmi vhodnou vlastnost, neboť ochlazují tělo. Ideální je tedy konzumovat jogurt, kefír, ale i vychlazené mléko. Naopak se vyhněte kávě, po které se tělo prohřeje a bude se o to více potit. Zapomeňte také na těžké či příliš sladké nápoje. Pijte raději vodu s citronem, limetkou, pomerančem, okurkou a různými druhy čerstvých bylinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny bohaté na draslík

Nejlepší, co můžete udělat, je sáhnout po potravinách bohatých na draslík, protože právě ty zpomalují činnost potních žláz, a tím snižují produkci potu. Mezi takové potraviny patří zejména banány, rajčata, cukety, lilky a bylinky – oregano, tymián, bazalka, rozmarýn. Z koření v kuchyni se vyhněte zejména tomu, které tělo prohřívá, a tím i zvyšuje produkci potu. Mezi takové patří pepř, skořice, chilli papričky, zázvor a kurkuma.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-stop-sweating-armpits