Rozlučte se s chaosem v šatníku. Nenošené vyřaďte a zbytek chytře uspořádejte

Šatník je náš nejlepší přítel a zároveň největší nepřítel. Nepostradatelný prvek každé ložnice a šatní skříně, otevřený každý den, nás může dostat do dobré nálady, nebo rozzuřit již na začátku dne, obzvláště v případě, kdy oblečení uvnitř samovolně zmenší velikost. Nedbale uspořádané oděvy, zmačkané halenky a sukně narvané mezi svetry nás časem přivádí k dalšímu šílenství. Jak na čistý a uspořádaný šatník?

Zbavte se zbytečných věcí

Základem každého úklidu šatníku je zbavit se nenošených kousků. Ideálním měřítkem je v takovou chvíli rok. Pokud jste poslední rok neměli daný kousek na sobě, pravděpodobně jej již neobléknete. Pokud váháte, daný kousek si vyzkoušejte a poté se rozhodněte, zda mu dáte další šanci. V každém případě osvoboďte šatník od nepotřebných, nenošených a zničených kusů oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Uspořádejte jej

Po výběru v šatníku pravděpodobně zbylo více místa. Pro větší přehlednost si naplánujte, jak šatstvo uspořádat a naskládat. Uvažujte nad tím, jak často daný oděv nosíte a které oděvy k sobě logicky patří, uspořádejte je podle toho. Nejdéle uklizený váš šatník zůstane ve chvíli, kdy nenošené kousky uložíte do zadních míst, kdežto ty nejčastěji nošené dopředu. Pokud chcete šatník posunout o něco výš, uspořádejte oblečení podle barev, snáz se bude kombinovat. Pokud máte prostor na zavěšení, využijte jej pro oděvy, které jsou citlivé na pomačkání. Kupičky s oblečením nestavte do příliš vysokých komínků, snadno popadají.

Jak uspořádat boty, kabelky a doplňky?

Malé prvky mohou v šatníku někdy způsobit největší potíže. Ztracené rukavice, klobouky nebo opasky ve skříni jsou oblíbeným problémem, který lze rychle vyřešit. Stačí se zásobit speciálními ramínky pro šátky nebo kravaty, stejně jako organizátory. Díky nim zajistíte pořádek a snadný přístup k vašemu oblíbenému kousku. Speciální přihrádky a mechanismy umožní, aby tyto věci zabíraly méně místa.

Zdroj: https://makespace.com/blog/posts/how-to-organize-your-closet/