Lips 3141753 1280

Rozpraskané rty potřebují velkou dávku hydratace. Krásu jim navrátí aloe vera či medová maska

Rozpraskané rty nejsou nijak atraktivní, k tomu navíc mohou i dost bolet. Na rozdíl od pokožky rty neobsahují žádné mazové žlázy, které by bránily nadměrnému vysychání, proto stačí opravdu málo a objeví se na nich nepěkné praskliny. Někdo se s tímto problémem potýká jen v zimě, někoho trápí po celý rok. Věnujte rtům náležitou péči a uvidíte, že se vám odmění svůdností a krásou.

Hydratujte vnitřně i zevně

Rty hydratujte po celý rok, nejen v případě, že jsou suché. Hydratací začněte zevnitř – vypijte každý den alespoň litr a půl čisté vody. Zejména během zimy se vyvarujte olizování rtů. Alespoň jednou nebo dvakrát týdně si dopřejte peeling. K tomu vám postačí lžíce cukru smíchaná se lžící kokosového oleje. Směs naneste na rty a jemně krouživými pohyby vmasírujte, poté setřete a opláchněte vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ke zvlhčení rtů je ideální gel z aloe vera. Můžete si ho zakoupit v lékárně či drogerii a nebo ho získávat přímo z listů rostliny, kterou doma pěstujete. Polysacharidy obsažené v gelu rty nejen hydratují, ale také urychlí hojení již popraskaných rtů. Dají se pořídit i balzámy s obsahem aloe vera, které se lépe nanáší, nejsou však tolik účinné jako samotný gel.

Vyrobte si medovou masku

Dalším skvělým prostředkem pro zvlhčování rtů je med. Působí jako velmi jemný peeling a zároveň rty vyživuje. Med má také antibakteriální a zklidňující účinky, proto ho natírejte i na popraskané rty pro urychlení hojení. Nechte ho na rtech působit asi patnáct minut a poté smyjte. Pokud ho smícháte s citronem a olejem dle svého výběru, vyrobíte si extra účinnou noční masku na rty.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo balzámu na rty můžete používat kokosový olej. Vytváří kolem nich ochrannou bariéru a chrání je před ztrátou vlhkosti a povětrnostními podmínkami. Má protizánětlivé vlastnosti, které zklidňují rozpraskanou kůži. Stačí ho nanést jen malé množství, při styku s pokožkou se krásně rozpustí. Další výhodou je, že je zcela bezpečný i ke konzumaci, nemusíte se tedy bát, pokud se vám část dostane i do úst.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin/home-remedies-for-chapped-lips