Rozpustit a vypít. Zažívání bude znovu fungovat na sto procent díky kouzelným nápojům z prášku

Stále více lidí si stěžuje na metabolické nepohodlí, které snižuje kvalitu jejich života. Protože jak se zaměřit na každodenní povinnosti nebo potěšení, když je břicho nafouklé, tvrdé a bolestivé. Jednou z hlavních příčin je strava. To, co jíme, má klíčový vliv na fungování těla.

Detoxikační síla chlorofylu

Matcha v doslovném překladu znamená čajový prášek a je nejzdravější ze všech druhů zelených čajů. Vzniká v důsledku velmi silného mletí listů. Je plná chlorofylu, zeleného barviva rostlin, které je silným antioxidantem a má detoxikační vlastnosti. Chlorofyl je zodpovědný za okysličování a výživu všech buněk těla a nevynechává ani ty střevní.

Stejný chlorofyl podporuje odstraňování toxinů a těžkých kovů. Má čisticí účinek na trávicí systém a celé tělo. Podle odborníků má jeden šálek matchy nutriční hodnotu rovnající se 10 šálkům zeleného čaje. Díky obsahu katechinů má matcha antibakteriální a antivirový účinek. Posílením přirozeného střevního mikrobiomu zlepšuje fungování tohoto orgánu a imunitu celého organismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Exotická moringa

Moringa je tropický listnatý strom, který přirozeně roste v Indii v oblasti jižního Himálaje. Dnes se ale pěstuje v mnoha regionech světa. Ke konzumaci jsou vhodné nejen listy tohoto cenného stromu, ale také lusky a kořeny. Prášek z listů moringy má obzvláště příznivý vliv na metabolismus a stav střev. Obsahuje aminokyseliny potřebné pro správný průběh trávicích procesů. Pomáhá vyrovnat se s metabolickým nepohodlím, normalizuje střevní peristaltiku a pravidelný pohyb střev.

Co vás možná překvapí, podobné účinky má i obyčejná želatina. Je to další možnost, jak zlepšit fungování trávicího traktu a stav střev. Stimulací sekrece žaludečních kyselin želatina zlepšuje trávení. Má také příznivý vliv na stav sliznic probíhajících celým trávicím traktem. Nepřehánějte to ale s její konzumací. V nadměrném množství může způsobit křeče nebo i průjem.

Zdroj: https://minimalistbaker.com/matcha-vs-moringa-health-benefits-flavor-recipes/