A fern

Rozšiřte si Vaši zahrádku o pěstování kapradin

By: Leimenide

Plánujete již nyní, jak byste mohli na jaře zvelebit Vaši zahrádku a rádi byste začali pěstovat bambusy? Tyto již od nepaměti známé rostliny si můžete objednat u internetového květinářství Rosteto, jejíž nabídku naleznete na této webové adrese www.bambusy.cz/kapradiny.

Bambusy jsou rostlinou, která se řadí mezi stálezelené dřevnaté trávy. Z odborného botanického pohledu patří mezi čeleď lipnicovitých a jejich podčeleď se nazývá bambusovitá. Bambusy jsou rostlinou, která dorůstá do velmi vysoké výšky. Největší druhy mohou dosáhnout až výšky 40 metrů. Bambusy mohou vyrůst za jeden den až o neuvěřitelných sto centimetrů.

Také využití bambusů je mnohostranné. Vyhledávané jsou zejména pro své dřevo, neboť často tvoří konstrukci staveb. Bambusy nachází své využití také při nejrůznějších nástrojů, kusů nábytku i oděvů. Ačkoliv to na první pohled může znít neuvěřitelně, bambusy se používají také pro výrobu potravin, což je dáno především tím, že obsahují velké množství bílkovin a sacharidů. Internetové zahradnictví Rosteto disponuje nejen velkým množstvím bambusů, ale také kapradin. Tento druhý jmenovaný typ rostlin slouží zejména k okrasným účelům.

Kapradiny jsou také jedním ze zástupců bylin. Na výše uvedené webové stránce si můžete prohlédnout a následně zakoupit například netík dlanitý, sleziník jelení i červený nebo papratku samičí. Velmi oblíbená je také hasivka orličí, která umí vytvořit jedinečnou ozdobu zahrady společně s kamenitým pozadím, skalkami i většími stromy. Je také jednou z mála kapradin, která vydrží být dlouhou dobu pod vlivem slunečních paprsků.