Rty pod rouškou trpí, vysychají a snadno popraskají. Zdraví jim navrátí jemná hydratace

V chladných dnech nebo právě v období pandemie můžeme mít problémy s popraskanými rty a tvorbou oparů. Jak se tohoto nepříjemného, nevzhledného a bolestivého problému zbavit co možná nejrychleji? Poradíme vám užitečné tipy.

Celá pleť obsahuje mazové žlázy, to však neplatí v případě rtů. Díky tomu se mohou rty poměrně lehce vysušit a začít praskat. Jak se starat o rty tak, aby nikdy nedošlo k popraskání a byly stále měkké a krásné?

Zdroj obrázku: Pixabay

Trik je v hydrataci

Vaše tělo by mělo být neustále dostatečně hydratované, a to po celý rok. Během dne by dospělý člověk měl vypít alespoň jeden a půl litru vody. K dostatečné hydrataci vám pomůže také přírodní zvlhčovač, který můžete použít i na rty. Ten vám pomůže proti vysušení. Nikdy si rty neolizujte, tento proces vaše rty jen více vysuší.

Zkuste vašim rtům dopřát jemný peeling. Použijte lžíci krystalového cukru s kokosovým olejem. Naneste tuto směs na rty a masírujte jemnými, krouživými pohyby. Část peelingu, která se nevstřebala, může být po pár minutách odstraněna.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak rty vyživit?

Jeden z nejlepších prostředků pro vyživení a zvlhčení rtů je přípravek s výtažky z aloe vera. Takový gel můžete koupit již hotový v leckteré drogerii, ale připravit si ho můžete i v pohodlí domova. Gel získáte jednoduše při nastřihnutí listu rostliny. Tento gel obsahuje polysacharidy, které přirozené zvlhčí rty a pomůžou s urychlením hojení ran či prasklin.

Skvěle se o hydrataci vašich rtů postará také med. Ten působí díky cukernatosti také jako lehký peeling. Stačí nanést klasický med na rty, jemně masírovat a nechat chvíli působit. Po pár minutách med odličte, zbydou vám jen krásně hebké a jemné rty. Med na ústa působí také antibakteriálně, a tak je dobře chrání před možnými toxiny, které můžete z roušky a nedostatečného přísunu vzduchu do těla dostat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin/home-remedies-for-chapped-lips