2150396545

Růst vlasů podpoří vyvážený jídelníček a správná péče

Ženy i muži chtějí mít krásný a bohatý účes na hlavě. Bohužel ne vždy je to jednoduché, protože některým lidem rostou vlasy pomaleji než jiným. Velmi běžné je to hlavně v období těhotenství, po porodu, během menopauzy nebo jednoduše v pokročilejším věku. Růst vlasů můžete podpořit mnoha způsoby a většina z nich se zakládá jen na změně pár návyků. Jediné, do čeho musíte investovat své peníze, je pár kvalitních produktů.

Jídlo pro bujnou hřívu

Vyvážená strava a dostatek tekutin je hlavním prvkem, na který musíte myslet. Velmi důležité jsou vitamíny, minerály i bílkoviny. Váš jídelníček by měl obsahovat hodně vitamínu A, C, D a E, železa, zinku a omega-3 mastných kyselin. Zároveň dbejte na pravidelnou a dostatečnou hydrataci. Pokožka i vlasy potřebují hodně vody, abyste si užili bohatých pramenů. Zdravá strava a čistá voda se musí stát každodenní záležitostí. Výhodou je, že to zlepší vaše zdraví obecně.

2150396550
Zdroj obrázku: Freepik

Správné péče o vlasy

V první řadě se naučte, jak si správně mýt vlasy. Vsaďte na přírodní šampony, vlasy si myjte jemně a nepoužívejte příliš horkou vodu. Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou a vyhýbejte se úpravám účesu, které vyžadují vysoké teploty. Fén, žehličku nebo kulmu byste měli používat jen výjimečně. Barvení, odbarvování nebo trvalá mohou vlasy také poškodit a způsobit, že neporostou tak rychle, jak byste si přáli.

Produkty pro růst vlasů

Jestli chcete zdraví ještě více podpořit a užívat si neustále nové vlasy, pořiďte si pár speciálních produktů. Základem je přírodní šampon a kondicionér, které obsahují biotin, keratin a další látky pro podporu růstu vlasů. Dalším produktem, který vám hodně pomůže, jsou přírodní oleje. Stačí vám kokosový, ricinový nebo arganový olej. A nakonec si můžete pravidelně aplikovat také sérum na vlasy s obsahem minoxidilu. Nic jiného pro rychlejší růst a zdravější vlasy nepotřebujete.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/what-makes-hair-grow