Rybenky bez jídla přežijí až rok. Vyhnat je z domova ale není nemožné

Malý hmyz, který přitahuje vlhkost a tmavé prostory. To jsou rybenky, které často navštěvují koupelny, kde se jim velmi líbí právě kvůli vhodným podmínkám. Každý, kdo se s tímto hmyzem setkal, byl překvapený jeho názvem. Rybenky nejsou neškodné, jak na první pohled vypadají. Proto je nejlepší je z koupelny vyhnat.

Poradíme několik způsobů, jak proti rybenkám bojovat

Určitě bude potřeba koupelnu pořádně uklidnit a nedat rybenkám podmínky vhodné k tomu, aby se vám usadily v domácnosti. Jedná se o bezkřídlý hmyz, který není velký. Vypadá trochu jako had a pochází pravděpodobně z tropických zemí. Bohužel se rychle množí a má rád vlhkost a teplo. Tyto podmínky jsou právě v koupelně nebo na záchodě, kde můžete rybenky vidět nejčastěji.

Rybenky mohou přežít až rok bez jídla, proto je dobré se jich zbavit co nejdříve. Nekousají ani nepřenášejí nemoci, ale mohou zničit oblečení nebo papírové dokumenty. Jelikož se rychle množí, nastává velký problém s odstraněním tohoto hmyzu. Jakmile uvidíte jednu, je vhodné ji odstranit co nejrychleji. Zkuste naše metody, které jsou účinné a také levné.

Zdroj obrázku: Freepik

Úklid koupelny je velmi důležitý

Koupelnu pravidelně nejen uklízejte, ale také větrejte, zvlášť pokud v ní nemáte okno. Je to nejjednodušší způsob, jak koupelnu udržet čistou, a tím pádem nepřístupnou pro rybenky. Pokud máte v domácnosti vlhko, pořiďte si pohlcovač vlhkosti, který absorbuje vlhkost a bude se vám doma lépe dýchat. Rybenky se často shromažďují v malých, temných otvorech, nejčastěji ve zdech a podlahách. Proti nim pomůže silikon, kterým zaděláte veškeré mezery.

Nenechávejte dlouho prádlo v koši, protože tento hmyz miluje oblečení, do kterého se často zakusuje. I v koši na prádlo se může rybenka množit, takže v něm prádlo nenechávejte déle než tři dny. Do koupelny můžete vložit citron nebo levanduli, které odpudí rybenky. Jejich vůně pro ně není příjemná. Stejně jako vůně koření nebo bylinek. Jsou to jednoduché prostředky, díky kterým se rybenek zbavíte. Nejdůležitější je ale čistota v koupelně.

Zdroj: https://looacademy.com/bathroom-silverfish/